Hamilelikte Kabızlığa Ne İyi Gelir ?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Hamilelik boyunca bayanları en çok rahatsız eden kabızlık sorunu en büyük problem haline gelebilmekte. Peki hamilelikte kabızlığa ne iyi gelir ? nasıl beslenmelidir onları görelim.

Özellikle kış aylarında hamilelik geçiren anne adayları hareketli zamanlarının kısalması ve günlük su tüketiminin azalması sonucunda kabızlık problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Eğer ki kış aylarında veya yaz aylarında kabızlık problemi yaşanmaması için mutlaka pişmiş sebze,salata,öğün aralarında mutlaka meyve ve sebze tüketmeleri gereklidir. Ayrıca meyve kompostoları ve hoşaf en iyi tercih olarak kabul edilmektedir.

Kabızlık problemi yaşayan anne adaylarımız mutlaka hamilelik boyunca kuru kayısı ve ya yaş kayısı yemeleri tavsiye edilir.

Meyvelerin suyunu içmektense posasını yemek daha faydalı olup kabızlığı önleyicidir. Hamilelik boyunca katı yiyecek yenilmelidir ama kış ayıda olsa yaz ayıda olsa mutlaka günde en az 2 litre su içilmelidir. Aksi taktirde kabızlık problemleri her zaman karşınıza çıkacaktır.

Yorum yapın