Harika Dudaklara Sahip Olmak İçin 3 Püf Nokta

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Çekici olmak ve erkekleri etkilemek için dudaklarınızı kullanabilirsiniz. Dudaklar bir çok erkeğin dayanamadığı noktalardan biridir. Erkeklerin ilk olarak bir kadında dikkat ettiği noktanın dudak olduğu da söylentiler arasındadır. Peki harika dudaklara nasıl sahip olunur ? Bunun için öncelikle dudaklarınıza önem vermeli, ilgi göstermelisiniz…

Harika dudaklar için 3 püf nokta vardır, bu 3 püf nokta aşağıdaki gibidir;

1- Ne Kadar Su O Kadar Harika Dudaklar…

Evet, yanlış okumadınız, harika dudaklar için bolca su içmelisiniz. Sadece dudaklarınız için değil vücudunuz için bolca su içmelisiniz ancak su içerken direk dudaklarınız ile temas ettiğiniz için suyun dudaklarınıza olan yararı vücudunuzun diğer noktalarına olan yararına oranla daha fazladır… Su içmiyorsanız, su içmeye fırsat bulamıyor veya su içmek aklınıza gelmiyor ise gözünüzün önünde sürekli su bulundurmalı ve her gördüğünüzde su içmelisiniz. Özellikle hava değişikliği olduğu zamanlar daha fazla su içmeye özen gösterin

2- Dudaklarınız Güneşe Maruz Kalmasın

Dışarı çıktığınız zaman güneşten korunmalısınız, güneş yararlı olduğu kadar zararlı da olabilir. Dudaklarınıza güneş ışınlarının direk temas etmesini engelleyin, koruyucu etkili makyaj malzemeleri (ruj, fondöten ve nemlendirici özellikli dudak makyaj malzemesi ürünleri) kullanmayı ihmal etmeyin… Güneş altında kalıyorsanız makyajınızı tazelemeyi unutmayın..

3- Ölü Derilerden Kurtulun

Her bayanın yaşadığı bir durumdur ruj sürülen dudaklarda tabakalanmış bir yapı hissetmek. Bu durumun nedeni dudaktaki ölü deriler ve tabakalardır. Bu ölü derilerden kurtulmak için yapmanız gerekenler çok basittir. Bir miktar zeytinyağı ile bir miktar şekeri karıştırarak bir fırça ile dudaklarınıza sürün. Bu sayede dudaklarınız daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Bu işlemin amacı dudakların nemlenmesi ve ölü tabakadan kurtulmasıdır.

Yorum yapın