Haşlanmış Limonlu Suyun Faydaları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Limonlu suyun faydalarını aşağı yukarı birçoğumuz gerek sosyal medya aracılığıyla olsun gerek kendi reel çevremiz aracılığı ile olsun, biliyoruz. Ancak günümüze ne yazık ki haşlanmış limon suyunun faydalarından neredeyse büyük bir kısmımız, haberdar bile değiliz. Peki, haşlanmış limonlu suyun faydaları nelerdir? Bilmek ister misiniz? O halde siz okuyucularımız için hazırlamış bulunduğum, “Limonlu su ve haşlanmış limonlu suyun faydaları” adlı başlığımız altındaki bu anlatımım, tam size göre bir bilgi kaynağı diye bilirim.

Evet, okuyucularımız için uzman görüşlerini dikkate alarak araştırdığım ve bugünde bir başlık altında toplayarak, kaleme aldığım haşlanmış limonlu suyun faydalarını, yine siz değerli okuyucularımızla birlikte incelemek isterim. Ne dersiniz?

Haşlanmış Limonlu Suyun Faydaları

Bizlerin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için vücudumuzun, detoks etkisi gören bazı besinlerden yararlanması gerekmektedir. İşte bu etkiye sahip olan en etkili besinlerden biriside haşlanmış limonlu sudur ve bu etkisi sayesinde bağırsaklardaki bakterileri yok ederek, vücudun da beslenmesini sağlar ve en önemlisi de bu sayede kişiye, sağlıklı bir yaşam standarttı sunar.

Evet, haşlanmış limon kürü düzenli kullanıldığında vücuttaki hücreleri yeniler ve vücudu zararlı toksinlerden arındırır. Ayrıca her sabah aç karnına bir çay bardağı tüketildiğinde ise kişiye 2 haftada 8 kilo verdirici bir etkisi de vardır. Aç karnına tüketilen haşlanmış limon kürü, yağ yakışını hızlandırır. Bu kürü kullanmakla birlikte artı olarak hayatınıza sporu da dâhil ederseniz eğer, 1 aya kalmaz en az 15 kilo vereceksinizdir. Evet, yanlış duymadınız bu kür bir ayda düzenli kullanıldığı taktirde ve artı aktif hareket halinde olmanız şartıyla, en az 15 kilo vermenizi sağlayacaktır. Peki, haşlanmış limonlu su kürü, nasıl hazırlanır?

Haşlanmış limonlu su, zayıflamamıza ciddi bir destek sağlar. Limonlu su haşlanmadan tüketildiği takdirde, midesi hassas olan bireylerin mide problemleri ile karşı karşıya gelmeleri muhtemeldir. Bu nedenle de limonu haşlayarak, tüketmeleri önem arz etmektedir. Bu mucizevî kür için ise 5 diş sarımsak, 1 çay kaşığı zencefil, 4-5 adet limon ve 2 litre su, yeterli olacaktır.

Öncelikle yapmanız gereken işlem; 4-5 adet limonun suyunu çıkartıp ve 5 diş sarımsağı ezerek, bir kâseye koymalısınız. Daha sonra 1 çay kaşığı zencefili de içerisine ilave ederek, iyice karıştırın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bir tencereye 2 litre klorsuz su koyup, kaynatın. Su kaynamaya başlayınca suyunu çıkarttığınız o limon kabuklarını da içerisine atın ve 5 dakika kaynatın. Bu 5 dakikalık sure sonrasında hazırladığınız, limon sulu kürünüzü de tencereye ekleyin ve 10-15 dakika kısık ateşte iyice kaynatın. Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra karışımı süzgeçten geçirin ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Karışım, soğuduktan sonra kürünüz hazır demektir. Günde aç karnına 1 çay bardağı tüketmeniz, sizin için yeterli olacaktır.

NOT: Haşlanmış limon kürünü, çeşitli hastalıkları olan bireylerin doktor kontrolünde kullanmalarında fayda var.

Yorum yapın