Hassas Ciltler İçin Maske Tarifleri

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Cilt Bakımı oldukça kolay bir işlemdir. Fakat eğer cilt tipiniz hassas ise bu bakım sizin için biraz zor olabilir. Hassas cilt tipi olan bayanlar, cilt bakımı biraz daha fazla özen göstermelidir. Cilt bakımı yapmak ve bu sırada kullanacağı yöntemler özel olmalıdır.

Ayrıca, bu cilt tipine uygulanan maskelerin sonrasında olabilecek problemleri de göz önünde bulundurmalıdır. Normal ciltlere uygulanan azı maddeler, hassas ciltlerde çok fazla reaksiyona sebep olabilir. Biz de bu yazımız da hassas cilt tipinize uygun olan maskelerin özelliklerini inceleyeceğiz.

1) Kullanacağınız maskenin yapısı ince ve çok fazla kimyasal içermemelidir. Aksi taktirde hassas ciltlere sahip kişilerde kılcal damar yapısı ince olduğu için, yüzünüzde kızarıklığa sebep olur. Hassas bir cilde sahipseniz, vereceğimiz birkaç maske tarifiyle cildinizi sağlıklı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Yemek kaşığı muz püresini 1 tatlı kaşığı bebe pudrasıyla karıştırarak yüzünüze 5 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ve 1 çay kaşığı limon suyuyla yıkayın.

2) Dikkat etmeniz gereken durum ise uyguladığınız maskenin süresini ve içeriğinde bulunan kimyasal maddelerin yüzünüzdeki etkisini doğru bir şekilde hesaplamanız gerekiyor.

3) Hassas ciltlerde, makyaj temizleme işlemi oldukça zorlu geçer. Çünkü makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan maddeler, cildinizi temizleme sonrasında kızartabilir. Size önerimiz ise, badem yağı ve zeytinyağı içeren maddeler yüzünüze zarar vermez.

4) Cilt maskeleri sonucu, kızarık olması sonucu bunları yüzünüzden çıkarmak için bir tutam pamuğa yeşil çayı demleyip sürdüğünüz zaman çok etkili sonuçlar göreceksiniz. 5 Hassas cilde sahip olan kişiler, kozmetik sabunlardan, içeriğinde büyük peeling taneleri olan maskelerden kaçınmalı, bunun yerine daha çok meyve içeren maskeler ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

Yorum yapın