Havuç Maskesi Saç Uzatır Mı?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Havuç maskesiyle hızlı saç uzatmak mümkün. Erkeklerin saçları hızlı uzar kadınların ise saçları çok geç uzadığı için kadınlar için saç uzaması problem olmaktadır. Bazı kadınlar saçlarının geç uzaması nedeniyle saç kestirmekten kaçınırlar. Doğal yöntemleri her zaman öneren birisi olarak havuç maskesi saçlarınızın hızlı şekilde uzamasını sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi kozmetik ürünleri kimyasal madde içermektedir bu yüzden evde kendiniz hazırlayacağınız doğal yöntemlerle saç uzatmak daha sağlıklı olacaktır. Havucun vücudumuza bir çok faydası olduğunu biliyoruz saça faydası olduğunu belki de yeni duymuş olabilirsiniz şimdi geçelim maskemizin tarifine.

Havuç Maskesi İle Hızlı Saç Uzatma Kürü

Malzemelerimiz şunlardır;

  • 2 adet orta boy havuç
  • 1 adet yumurta
  • Son olarak 3 su bardağı su

Malzemelerimiz bu kadar şimdi hazırlamaya geçelim. İlk önce 3 su bardağı suyu kaynamaya bırakalım sonra havuçlarımızı rendeleyelim. Rendelediğimiz havuçları kaynamakta olan suyun içine atalım ve 25-30 dakika kaynatalım. Kaynatma işlemi bitince suyunu süzelim süzdüğümüz suyu yumurtayla iyice çırpalım. Saç uzatmak için havuç maskemiz hazır.

Uygulama şekli; Hazırladığımız bu karışımı saçlarınıza sürün sonra saçlarınıza havlu gibi bir şey bulup sarın 1 buçuk saat bu şekilde bekleyiniz. Bekleme işlemi bitince ılık suyla şampuanlanarak yıkayınız.
Artık saçlarınız doğal yolla hızlı uzayacak ve saçlarınız daha canlı olacak.

Yorum yapın