Hayvan Bakıcılığı İle Nasıl Para Kazanılır?

İnsanların baktığı birçok evcil hayvan vardır. Eğer hayvanları seviyorsanız ve ilgileniyorsanız bu iş tam size göre. Biraz yorulsanız da para kazanabilirsiniz.

Nasıl İş Bulacağım?

İş bulmak için internette birçok ilan vardır. Çoğu grupta bu ilanlar bulunabilir. Bu ilanlara cevap verip sahiplerine mesaj atarak iletişim kurabilirsiniz. Bu işlerde bir uzmanlığınız veya tecrübeniz varsa bunları belirterek size iş vermelerini daha da hızlandırabilirsiniz.

Nasıl Bakıcılık Yapacağım?

Bazı insanlar tüm gün hayvanlarına bakmanızı ister. Bazıları ise dışarıda gezdirip getirmenizi ister. Tabi bu hayvanlar köpek tarzında hayvanlardır.

Eğer dışarıda gezdirmenizi istiyorlarsa hayvanı gezdirip eğlendirerek enerjisini harcamanız gerekir. Ayrıca yolda dışkısını yaparsa bunları temizlemeniz gerekir. Hayvan eğlenip gezdikten sonra geri sahibine getirmeniz gerekir. Daha sonra anlaştığınız parayı alırsınız.

Eğer tüm gün hayvana bakacaksanız dışarıda gezdirmenin dışında günlük ihtiyaçlarını da karşılamanız gerekir. Bunlardan bir tanesi yemek ihtiyaçlarıdır. Yemeğini hazırlayıp vermeniz gerekir. Ayrıca suyunu vermeniz, gerekiyorsa banyosunu yaptırmanız gerekir. Banyo yaptırmak gibi işler zor işlerdir. Eğer tecrübeniz varsa bu işi yapmanız gerekir. Yoksa bu işler size çok zor gelir. Çok yorulursunuz.

Hayvanlarla birlikte gezdiğinizde bazen onlarla birlikte koşmanız bazen de onlarla birlikte yere yatmanız yani onlarla eğlenmeniz gerekir. Bu iş gerçekten zordur. Sadece yapabilenlere kolay gelir. Bu yüzden bu işte gelişmiş olmalısınız.

Hayvan Bakarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Hayvanları tehlikeli yerlere götürmemelisiniz. Taşlık yerler hayvanlar için tehlikelidir. Buralardan kayıp düşebilirler.
  • Hayvanları günlük rutininden başka bir şey yapmayın. Bunlar hayvanı hasta etmenize sebep olabilir. Tabi bunu da istemezsiniz.
  • Farklı yemekler vermeyin. Hayvanların midesini rahatsız edebilirsiniz.
  • Eğer tasma ile gezdiriyorsanız hayvanı korumak için çok sıkı gezdirmeyin. Hayvanı daha özgür gezdirin fakat dikkatli bir şekilde. Çünkü bu hayvanın sorumluluğu sizin elinizdedir.
  • Hayvan tasmasız geziyorsa özellikle dikkatiniz hayvanın üstünde olmalıdır. Hayvanı kaçırmak istemezsiniz.

Hayvanın bakarken hayvanın pisliğinden, tüyünden huylanmamanız gerekir. Çünkü onla neredeyse tüm gün vakit geçireceksiniz. Sürekli huylanırsanız hayvana bakamazsınız. Hayvanı mutlu ettirmek sizin göreviniz olduğu için, huylanıyorsanız bu işe girmeyin.

Yorum yapın