Her Şekile Girebilen Lamba: Dyson Lightcycle Morph

Dyson dendiğinde akla ilk olarak elektrikli süpürge, saç kurutma makinesi ve havalandırma cihazları geliyor. Ancak pek bilinmese de Dyson, aydınlatma sistemleri alanında da ürünler ortaya koyuyor. Şirket yeni geliştirdiği Dyson Lightcycle Morph ile birden fazla amaç için aydınlatma çözümü arayanlara hitap ediyor. Sade ama fonksiyonel bir tasarıma sahip olan bu lamba, evde ihtiyaç duyulan her türlü aydınlatmayı sağlıyor.

Dyson Lightcycle Morph Çok Fonksiyonlu Bir Lamba Arayanları Hedefliyor

“Morph” kelimesi, bir şekilden diğerine akıcı bir şekilde geçiş yapabilmeyi ifade ediyor. Bu lamda da isminin hakkını vererek çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. Klasik bir aydınlatmadan duvar aydınlatmasına, masa aydınlatmasından ortam aydınlatmasına kadar birçok farklı şekilde kullanılabilen lamba, bu yeteneğini esnek tasarımına borçlu. Dışarıdan basit bir lamba görünümüne sahip olan Dyson Lightcycle Morph, gelişmiş menteşe sistemiyle şekilden şekile girebiliyor. Beyaz ışık ile istenen her noktayı rahatlıkla aydınlatabilen lamba, turuncu renkte ortam aydınlatması yaparak hoş bir görüntü sunuyor. Bu renk ışık sayesinde mavi ışık absorbe ediliyor ve gözü yormayan bir aydınlatma yapılmış oluyor.

Dyson’ın açıklamasına göre bu lamba çok uzun bir kullanıma sahip. Tasarımı ve ısıyı uzaklaştırmayı sağlayan ısı tünelleri sayesinde uzun bir süre kullanılabilen lambanın 60 yıl kadar bir süre sorunsuz bir şekilde kullanılabileceği öne sürülüyor.

Masa lambası ve ayaklı lamba olarak iki farklı modelinin bulunduğu lambaya sahip olmak, tahmin edebileceğiniz gibi yüksek bir ücret ödemeyi gerektiriyor. Genel olarak yüksek fiyatlı ürünler satışa sunmasıyla tanınan Dyson’ın bu lambasına sahip olmak için en az 650 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Eğer büyük yapıdaki ayaklı lambayı satın almak isterseniz ödemeniz gereken fiyat 850 dolar. Lambayla ilgili tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın