Her Telefona Lazım: En İyi Seyahat Uygulamaları Neler?

Devir akıllı telefon devri. Hayatımızın her alanında bize her türlü kolaylığı sağlayan akıllı telefonlar seyahatlerimiz sırasında da birçok konuda yardımcı olarak yolculuklarımızı kolaylaştırmakta. Kısa ya da uzun süreli seyahatlerde yolumuzu bulmamızda, güzergahımızı belirlememizde ve daha fazla konuda katkı sağlaması için seyahat uygulamaları da akıllı telefonlar için geliştirilmekte. Eğer bir gezgin iseniz ve sık sık seyahat gerçekleştiriyorsanız, size fayda sağlayacağını düşündüğümüz en iyi seyahat uygulamaları bu yazıda sizleri bekliyor.

Seyahat yasağının kalkması ve seyahat izin belgesi gerekmeden şehirden şehre rahatlıkla ulaşılabilmesiyle birlikte seyahat uygulamalarına talep oldukça arttı. En iyi seyahat uygulamaları listesindeki uygulamaların ister direkt sitesinden rezervasyonunuzu yaptırabilir isterseniz de uygulamasını telefonunuza indirerek istediğiniz her an kolayca ulaşabilirsiniz.

1. Booking.com

Her ne kadar ülkemizde hizmet vermiyor olsa da booking.com şüphesiz dünyanın en çok kullanılan rezervasyon uygulamalarından biri. Yurtdışı tatillerinizde booking.com sayesinde istediğiniz oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Platformun mobil uygulaması da bir hayli başarılı. Bu özellikleriyle booking.com en iyi seyahat uygulamaları arasında yer almaya hak kazanıyor.

2. Tripadvisor

Aylık olarak 300 milyonun üzerinde ziyaretçisi, 80 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı ve günlük 250 milyon üzerinde deneyim yorumlarını içeren, seyahat planlarının paylaşıldığı en geniş kapsamlı seyahat uygulamasıdır. Bu uygulama bir nevi kullanıcılar için rehberlik görevi görmektedir. Seyahat edeceğiniz bölge hakkında bilgi almak ve bazı sorulara cevap bulmak istiyorsanız kesinlikle kullanmanız gereken bir aplikasyon. Nerde kalmalıyım? Ne yemeliyim? Gibi seyahatiniz için önemli sorulara deneyimli kişiler tarafından rehberlik edilmektedir. iOS ve Android sistemler kullanılmaktadır. Ayrıca seyahatiniz sonrasında kendi deneyimlerinizi paylaşmanız için sizlere de fırsat sunmaktadır.

3. Otelz

Türkiye’deki en büyük otel rezervasyon sitelerinden biri konumundadır. Bünyesinde binlerce otelin yer aldığı uygulaması üzerinden Türkiye’de istediğiniz her yerden rezervasyon yapabilirsiniz. Mobil uygulaması kolay bir kullanım sunduğu için rezervasyon sürecini kolaylaştırmaktadır. Zpara adı verilen sistem sayesinde her rezervasyonunuzda Zpara toplayabilir ve Zcüzdanınızda biriktirdiğiniz bu Zpara’ları bir sonraki rezervasyonlarınızda kolayca kullanabilirsiniz.

4. Turna

Türk yapımı olan bu uygulama Türkiye’nin en büyük online uçak bileti uygulamasıdır. Dünyanın diğer ucuna da gitseniz bilet aradığınız takdirde size en uygun bilet seçeneklerini sunmaktadır. Satın alınan biletler karşılığında Turna Puanı olarak adlandırılan puanlar kullanıcılara verilmektedir. Bu puanları kullanıcılar diledikleri zaman harcayabilmektedir. Ayrıca sizin önerinizle uygulamayı kullanmaya başlayan yeni kullanıcılar olduğu takdirde bu kişilerin gerçekleştirdiği alışverişlerden de puan kazanmanız mümkün olmaktadır.

5. Trivago

Dünya çapında hizmet veren bir otel uygulamasıdır. En önemli özelliği otelleri listeleyen portalları kendi içerisinde listelemesidir. Bu sayede gerçek anlamda en uygun fiyatlı ve beklentilerinizi karşılayacak nitelikteki oteli kolayca bulmanıza yardımcı olur. İçerisinde tüm dünyadan yüz binlerce otel bulunduğu için arama sistemi son derece detaylı ve kullanıcı dostudur.

Yorum yapın