Hindistan’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Hindistan’ın pek çok yönü bugün toplumlarımızda kök salmıştır, özellikle Hindistan’daki en iyi şehirlerin birçoğu ülke çapında böyle bir etkiye sahiptir.

O zaman sürpriz olacak, gidilecek yerleri düşünmeye başladığımızda, Hindistan oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Mesele şu ki, Hindistan büyük bir ülke ve bu yüzden sadece bir hafta içinde sadece sallayıp “hepsini” yapabileceğiniz bir yer değil.

Hindistan’ı ziyaret etmek için en iyi şehirlere odaklanmaya çalışsanız bile, aylarca ziyaret edebilir ve yüzeyi neredeyse zor çizebilirsiniz.

Bu amaçla ve Hindistan’ın en iyi şehirlerini ziyaret etmeye daralmaya başlamanıza yardımcı olmak için, kaçırmamanız gereken birkaç mücevher göstermek istedim.

Agra

Agra’da iken gezginler, Şah Jahan’ın en sevdiği eşi Mumtaz Mahal’ın onuruna inşa edilmiş bir türbe olan Dünya’nın Yeni Harikalarından birini (yukarıda adı geçen Taj Mahal) keşfedebilir.

Agra’da, biri Agra Kalesi (Taj Mahal yakınında) ve diğeri Agra yakınında kumtaşı binaları ve camileri olan güzel bir küçük alan olan Fatehpur Sikri olmak üzere iki Dünya Mirası Alanı daha bulunmaktadır.

Goa

Mandovi Nehri üzerinde 600 metre yüksekliğindeki bir şelale olan Dudhasagar Şelaleleri’ne ve saf mutluluk olan uzun kumlu koylara sahip Fort Aguada Plajı’na ev sahipliği yapıyor.

Goa’da Se Katedrali ve Bom Jesus Bazilikası da dahil olmak üzere görülecek birkaç dini yer de vardır. Esasen, şehir hayatının koşuşturmacasından bir mola arıyorsanız – Goa gerçekten gitmeniz gereken yer.

Manali

Teknik olarak bir kasaba olmasına rağmen, Manali Hindistan’da ziyaret etmek için en iyi yerlerden biri olarak kolayca orada.

Manali, oldukça yemyeşil bitkiler ve ilginç vahşi yaşamın yanı sıra kesinlikle çarpıcı basamaklı şelalelere sahiptir. Manali, Hindistan’da sizi tamamen şaşırtacak ve karla kaplı dağlar (Himalayalar burada)), yeşil vadiler ve yükselen şelaleler ile başlayarak önceden tasarlanmış Hindistan fikrine meydan okuyacak yerlerden biridir.

Burada kayak yapmaya bile gidebilirsiniz.

Mumbai

Hindistan’ın ziyaret edilmesi gereken en büyük ve en iyi şehirleri olarak tanınan Mumbai, duyulara bir saldırıdır. Tabii ki en iyi şekilde.

Burada, Hindistan Geçidi’nin altında yürüdüğünüzden emin olun, 1924’ten beri Mumbai’de duran bir mimari eser ve bir dönüm noktası.

Ayrıca, Arap Denizi kıyısında dolanır ve Müslüman bir Aziz’in kalıntılarını tutan güzel bir mezar ve dini yer olan Hacı Ali’yi keşfetmek için biraz zaman ayırın.

Jaipur

Genellikle “Pembe Şehir” olarak adlandırılan Jaipur, Hint tarihinin bir yaşamı ve hazinesidir. Kolayca orada Hindistan’ın en iyi şehirlerinden biri olarak keşfedilebilir.

Jaipur’u ziyaret ediyorsanız, Nahargarh Barınağı’nda bir Jeep safarisi deneyimlediğinizden, kanlarını ormana benzer bölgelerden bir zip hattında pompaladığınızdan emin olun, hatta çöl şehrini yukarıdan bir sıcak hava balonunda görün.

Yorum yapın