Hitler Neden Öldü?

Adolf Hitler, 30 Nisan 1945’te Berlin’de Führerbunker’de öğleden sonra öldü. 7.65mm tabancasıyla kafasından kendisini vurarak intihar etti. Hitler’in öldüğü sığınak yaklaşık 8,5 metrelik bir yer altıydı. Albert Speer tarafından inşa edilen Yeni Reich Şansölyesinin altında bulunuyordu. Adolf Hitler’in ve eşi Eva’nın kalıntıları yakıldı ve bunker girişindeki bahçeye gömüldü. Hitler başlangıçta derinliği az göl tarzı bir mezara gömüldü. Tek başına dünyanın seyrini değiştiren ve Tarih sayfalarından aşağı inen adam tabancasını çekti ve kendi hayatını aldı.

Dünyadaki en nefret edilen kişi olabilir, ancak hayatı huşu ve entrikasyondan biridir. Konuşması binlerce savaş alanına taşındı ve Adolf Hitler, Vaftizhanesi’ndeki sevgisini her şeyin üstünde tutan bir adamdı. Adolf Hitler, Nazi Almanyasında ikonik bir figür oldu.

Komplo teorileri

Hitler ölümünün garip olaylar etrafında çeşitli olağandışı teoriler filizlendi. Bazıları biraz tuhaftır, ancak tuhaf görünmeyen ve bir çok insan tarafından inanılanları vardır.

1. İspanya’ya gitti

Ron T Hansig’in yazdığı ‘Hitler’s Escape’ adlı bir kitaba göre Hitler ölmedi ancak İspanya’ya kaçtı. Bu teori için verilen sebep, Hitler’in intihar ettiği sığınaktan alınan ceset onun değil, bir kadındır.

2. Antartika’ya kaçtı

Hitler’in kaçışına sadece İspanya’ya olmadığına inanan bazı insanlar var, onun yerine Nazi ordusu tarafından yaptırılan kaleye gidemedi. 1930’larda Nazi’nin Güney Kutbu’nda gizli bir üs inşa ettiği yaygın bir şekilde biliniyordu, Hitler güvenle orada götürüldü.

3. Yer altına gitti

Hitler ve danışmanları, Dünya’nın boş olduğunu ve insanların sığınmak için yeraltına gittiklerini düşünmeleri için yeterli olduğunu planlıyorlardı. Hitler teslimat için değil, kendi hayatını alabilecek bir adam olarak Berlin’deki sığınağın içine saklanıyordu. Bunun yerine bir yeraltı tüneline girdi, bir uçak aldı, Güney Kutbu’na uçtu ve Dünya’ya girdi.

Yorum yapın