Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Tırnaklar, kolay kırılabilen yapılardır. Tırnaklara, dikkat edilmesi ve bakım yapılması gerekir. Tırnaklarınız için biotin ürünleri de kullanabilirsiniz. Biotin ürünleri keratin üretimini hızlandırdığı için tırnaklarınız daha hızlı uzayacaktır. Ayrıca tırnak yeme alışkanlığınız varsa ilk önce ondan kurtulmalısınız. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri çoktur ve uygulanırsa sonuç almak kaçınılmazdır.

Tırnaklar İçin Yapılaması Gerekenler

  1. Tırnaklarınızı aşınmaması için sert sabunlarla tırnaklarınızı yıkamamalısınız. Tırnaklarınızı yıkarken yumuşak sabunları tercih etmeniz tırnaklarınızın kırılgan olmasını engelleyecektir.
  2. Kapaklı ürünleri açarken tırnaklarınızı kullanmamaya özen göstermelisiniz.
  3. Ellerinizi sıkça nemlendirin.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri , Tırnakların uzama süreleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Herkesin tırnak şekilleri ve uzunlukları farklıdır. Uzun tırnak sevenler için üretilmiş bazı bakım ürünleri vardır. Ancak bazı kişiler içerdiği kimyasal maddelerden dolayı bu bakım ürünlerini tercih etmemektedir. Tercih edenlerden hepsi ise aynı verimi alamadığı için evde uygulayabileceği doğal yöntemler denemiştir. Almış olduğunuz bakım ürünleri ya da evde uygulayacağınız yöntemlerden hiç biri ilk denemede bir değişiklik göstermez. Ancak düzenli ve uzun süre uygularsanız verim alabilirsiniz.

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler

1-) Zeytinyağı: Zeytinyağı pek çok şeye faydalı olduğu gibi, tırnaklara da faydalıdır. Tırnaklarınızı her gece yatmadan önce 5 dakika ılık zeytinyağında bekletin. Ardından pamuktan yapılmış bir eldiven giyin. Bu yöntemin yanında ayrıca tırnaklarınızı haftada 2-3 kez, 15’er dakika ılık zeytinyağında bekletmeniz tırnaklarınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Zeytinyağı, içerdiği E vitamini sayesinde tırnak kırılmalarını önleyecek ve daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

2-) Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi tırnaklar için gerekli olan nem ve gücü sağlar. 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 3 damla biberiye yağı ve 2 yemek kaşığı balı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı hafif ılıklığa getiriniz. İster mikrodalga da 15 saniye bekleterek, isterseniz de 1 dakika ocakta bekleterek yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımın içinde tırnaklarınızı 15 dakika bekletiniz. Bu yöntemi hafta da 2 kez uygulayabilirsiniz.

3-) Portakal: Portakal içerdiği C vitamini ile tırnakların sağlıklı uzamasını sağlar. Ayrıca portakal, tırnak uzamasını kolaylaştıran folik asit içerir. Taze sıktığınız portakal suyunda tırnaklarınızı 15 dakika kadar bekletiniz. 15 dakika portakal suyunda beklettiğiniz tırnaklarınızı ılık suyla yıkayınız. Bu yöntemi haftanın her günü uygulayabilirsiniz.

4-) Keten tohumu yağı: Keten tohumu yağı içerdiği B vitamini ve potasyum sayesinde, tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar. Ayrıca keten tohumu yağı, tırnakların daha hızlı uzamasına yardımcı olurken, çabuk kırılmasını da önler. Keten tohumu yağını, birkaç dakika masaj yaparak tırnaklarınıza uygulayınız. Eldiven giyerek birkaç saat bekleyiniz. Ardından yıkayınız. Bu işlemi haftanın her günü yapabilirsiniz.

Yorum yapın