Honor 30 Lite Özellikleri Neler?

Honor 30 Lite özellikleri ortaya çıktı. Honor 30 modelleri orta segment telefon olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Nisan ayında çıkması planlanan Honor 30 serisi, Honor 30 ve Honor 30 Pro modelleriyle satışa çıkması planlanıyor.

TENAA’da Honor 30 modelleri için yeni bilgiler gün ışığına çıktı. TENAA’da yeni çıkan bilgiye göre AQM-AL10 adında modelin, Honor 30 Lite olduğu ifade ediliyor. Gösterilen bu listede Honor 30 Lite ile ilgili önemli bilgiler gösterilmiş.

Honor 30 Lite Özellikleri

Gösterilen resme göre Honor 30 Lite ekranında damla çentiğe yer verilmiş. Telefonun ön kamerası 3 tane olacak ve ekranın sol üst köşesinde yer alacak.

Telefonda kullanılan ekran ise 2400 x 1080 piksel Full HD + ekran çözünürlüğünde 6.3 inç OLED ekran ve 20:9 en boy oranı tercih edilmiş orta segment telefonda.

Akıllı telefonun kalbine baktığımızda ise 2.27GHz hızında bir işlemci gözüküyor işlemcinin modeli verilmemiş ama büyük olasılıkla orta seviye kirin işlemci kullanılabilir. Telefonda 6/8 GB RAM seçeneği sunulucak. Dahili Depolama seçeneği 128GB ve 256GB olduğu gözüküyor.

Arka kamerasında 48 Megapiksel, 8 Megapiksel ve 2 Megapiksel değerleri tercih edilmiş. Ön kamerası 16 Megapiksel olacak. Honor 30 Lite da 3.900mAh ortalamanın çok üzerinde bir bataryası olduğu gözüküyor ve bu batarya 22,5 W hızlı şarjla desteklenecek.

Fotoğrafta akıllı telefonun Android 9 işletim sistemiyle geleceği görülüyor. Honor 30 Lite çıkış tarihi olarak diğer iki telefonla birlikte çıkması bekleniyor fakat tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs nedeniyle telefonun tanıtım ve çıkış tarihinde gecikme yaşanabilir.

Fiyat konusunda ise henüz bir bilgi yok. Telefon bu özelliklerle piyasaya çıkarsa orta segmentte en iyi telefonlar arasına gireceği kesin gibi gözüküyor.

Yorum yapın