Htc One M9 İncelemesi

HTC’nin yeni çıkarılan en yeni üst seviye akıllı telefonu One M9, 30 Mart tarihinde Türkiye’de piyasaya sunuldu.

Akılda oluşan soruların son bulması için biz de bu haberimizde HTC One M9’un incelemesini derledik. 1 Mart tarihinde Barcelona’da düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan HTC One M9, 30 Mart’tan beri hızlı bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunulmaya başlandı. 1 Mart tarihinden itibaren bu cihaz ile ilgili ön inceleme videoları yayılmaya başladı. M9, HTC One M8’in güncellenmiş bir versiyonu da denilebilir.

M9, yeniden baştan aşağı yenilenmiş bir telefon olarak tasarlanmadı. Aksine var olan versiyonun üzerine bazı ekleme ve güncellemeler eklenerek seviyesi arttırıldı. M9 serisinin One M8 ile kasa yapısı aynı kalarak işlemcisi, Snapdragon 810 ile güçlendirildi. One M9, aynı zamanda DDR4 forumunda tasarlanan 3 GB’lık RAM ile sınıfındaki telefonlarla farkını açıyor. M9, One 8’in performansının çok daha ilerisinde yapılandırıldı ve kamera, batarya gibi güncellemeleri sayesinde işlevi arttırıldı. HTC tıpkı One M8, modelinde olduğu gibi M9 modelinde de 5 inçlik ekran kullanıldı.

1920 x 1080 piksel çözünürlükteki ekranı, Super LCD teknolojisi ile donatılarak geliştirildi. Cihazın ekranı yeterli olsa da neredeyse One 7 modelinden bu yana panel teknolojisinde köklü bir değişiklik yapılmadığı göze çarpıyor. 441 piksel yoğunluğundaki Corning Gorilla Glass 4 kaplaması ile korunan ekranı, çizilme, darbe ve suya karşı telefonun dayanıklılığını arttırıyor. One M9 serisi; Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisini kullanıyor ve aynı zamanda 8 çekirdekli bu işlemcisi sayesinde çok daha fazla işi aynı anda yapabilmenize imkan tanıyor. 64 bit destekleyen bu işlemci telefonun performansını arttırıyor.

Ultrapxel kamerayı ön tarafına taşıyan bu akıllı telefonda 20.7 MP’lik ana kameraya yer verildi.

Yorum yapın