Huawei Mate 9 Pro Geliyor

Huawei Mate 9 Pro 3 Kasım Da Kullanıcıların Tanıtımına Sunulacak.

3 Kasımda Almanya ‘nın Münih şehrinde Huawei ‘nin düzenleyeceği etkinlikte iki Mate 9 telefonunu tanıtılması bekleniyor. Her iki modelin de 2016 yılı bitmeden satışa çıkacağı belirtilirken, teknik özelliklerinin birbirlerinden biraz farklı olacağı ifade ediliyor.

Şirket içerisinde “Manhattan” kod ismiyle anılan standart Mate 9 modeli, Huawei’nin kendi üretimi olan sekiz çekirdekli Kirin 960 yonga setini barındıracak. Akıllı telefonun 5.9 inç ekranının Full HD çözünürlük sunacağı bekleniyor.

Kirin 960 işlemciye 4 GB RAM ile gelecek. Dahili depolama kısmı konusu ile ilgili ise kullananlara 64 ve 128 GB olmak üzere iki alternatif seçeneğin sunulması bekleniyor. Leica lensli 12 megapiksel çözünürlüklü çift arka kamera ve parmak izi tarayıcısı başta muhtemel bileşenler arasında sayılıyor.

Huawei Mate 9 Pro Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekran Barındıracak

Diğer model ise Huawei Mate 9 Pro adıyla kullanıcılara sunulması bekleniyor. “Long Island” kod adıyla anılan telefonda da 5.9 inç ekran büyüklüğü bulunacak. Fakat ekran çözünürlüğü 2560 x 1440 piksel olacak. Buna ek olarak dahili depolama kısmı seçenekleri arasına 256 GB’nin de eklenmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Huawei Mate 9 Pro

Mate 9 pro modelleri arasındaki bir başka fark ise işletim sistemi olacak. Mate 9 kutusundan büyük olasılıkla Android 6.0.1 Marshmallow ile çıkacak. Huawei Mate 9 Pro ise Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle gelecek. Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını görmek içinse 3 Kasım tarihini beklemek gerekiyor.

Yorum yapın