Huawei Sonunda Samsung’un Kapısını Çaldı!

Katlanabilir akıllı telefon bölümünde Samsung ile birlikte öncü isimlerden biri olan Huawei şu ortalar zahmetli günler geçiriyor. ABD ile Çin ortasında karar süren krizden en çok ziyan gören isim elbet Huawei olmuştu.

Yeni ürettiği telefon ve tablet modellerinde Google servislerini kullanamayan Huawei, yakın vakitte üst segment Kirin yongalarında da badire yaşayacak. Zira Huawei’nin üretim yükünü çeken TSMC Trump hükümeti ile yaptığı muahede sonucu Çinli üretici ile bağlarını koparmıştı.

Ekran tarafında ise BOE kökenli problemler yaşayan Huawei, tüm bu zorluklara rağmen 2020’nin 2. Çeyreğinde en çok telefon satan şirket olmayı başarmıştı.

Huawei sonunda Samsung’un kapısını çaldı!

Katlanabilir ekranlı telefon pazarında Samsung ile birlikte öncü isimlerden biri olan Huawei, yeni Mate X modelinde dışa yanlışsız katlanabilir ekran yapısından fazla içe gerçek katlanabilen bir yapıya yer vermek istiyor.

Bunun için de dalın bir öbür deneyimli ismi olan Samsung ile işbirliğine gidilecek üzere görünüyor. Çünkü Huawei içe gerçek katlanan akıllı telefon modeli için Güney Koreli teknoloji deviyle masaya oturacak.

Aslında bu kararın büsbütün hakikat olduğu söylenebilir. Zira dışa hakikat katlanan Mate X modelleri çok da korunaklı değildi. Muhtemelen içe yanlışsız katlanan yeni Mate X modeli daha fazla talep görebilir.

Yorum yapın