Hücre Yenileyici Cilt Maskesi Tarifi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
  • 1 tane orta boy salatalık
  • 1 tane bıldırcın yumurtası

Hazırlanışı: Oldukça küçük olan bıldırcın yumurtasının ince olan kabuğunu parçalamadan kırıp küçük bir kase içine alın ve blender da parçalamış olduğunuz salatalıkları bıldırcın yumurtasına ekleyin. İnce bir yapıya sahip olan göz çevrenize hariç tutarak hazırlamış olduğunuz maskeyi tüm yüzünüze yedirin ve 20 dakika boyunca cildinizde bekletin ( hassas cilt yapısına sahip kişiler 10 dakika kadar bekletmeleri gerekir). 4 günde 1 defa olacak şekilde cildinize hücre yenileyici maskeyi sürün ve 2 hafta bittikten sonra haftada 1 kereye indirin.

Günden güne cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacak olan, Cilt hücrelerini yenileyen ve ölü deriyi atmanızı sağlayan maskeyi uygularken mutlak suretle güneş koruyucu uygulayarak cildinizi korumalı ihmal etmeyin.

Hücreleri Yenileyen Diğer Maske Tarifi

  • Bir tane kivinin yarısı
  • Yarım tatlı kaşığı buğday yağı
  • Yarım tatlı kaşığı bal (tahta kaşık yardımı ile ekleyin)

Hazırlanışı: Cam bir rende ile yarım kiviyi rendeden geçirin ve içerisine tahta kaşık ile balı ve buğday yağını da ekleyin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi iyicene karıştırıp önceden temizlemiş olduğunuz cildinize masaj yolu ile yedirerek uygulayın. 15 dakika boyunca cildinizde karışımı beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak güzelce temizleyiniz. Her akşam yatmadan önce uygulayabileceğiniz bu maskeyi 1 ay süresince ihmal etmeden uygulamanız halinde cildinizdeki farka sizde şahit olacaksınız.

Yorum yapın