İçimde Sürekli Bir Sıkıntı Var Ne Yapmalıyım?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

En İyi Tedavi Yöntemi Maneviyattır

Psikolojik sorunları olan kişiler devamlı sıkılır. Sadece psikolojik sorunu olan değil bir çok neden sıkılmaya yeterlidir. Kişi nefes alamayacak duruma gelebilir. Tek nedene bağlı olmayan bir çok neden den kaynaklanan sorunlar içinizi sıkabilir.

Örneğin aileniz sizi aşırı sıkabilir bu durum sizi olumsuz etkileyebilir. Bu gibi konularda internetten öneri bulamazsınız bulsanız da size yardımcı olmayacaktır. Sizi etkileyen her neyse ona göre tedavisi yapılmaktadır. Uzman bir psikolog size yardımcı olabilir. İlk önce sizin yaşamınızı hayat tarzınızı bilmesi gerekir ne gibi konular sizi etkiliyorsa uzman size ona göre mutlaka yardımcı olacaktır. Sürekli içim sıkılıyor diyorsanız benim önerim yapmanız gereken doktora gitmenizden yanadır. Bir tavsiyem daha var maneviyat eksikliği de kişinin içinin sıkılmasına neden olabilir.

Kişi sanki dünya üzerime üzerime geliyor hisseder sanki çıkmaz bir yola girmiş gibi her şeyin sonunun geldiğini hisseder aslında bu sıkıntılardan kurtulmanın en basit yolu maneviyattır. Allah’ın bizi neden yarattığını düşünün ve yapmamız gerekenleri. Dünyanın yaradılışını ve dönün geriye bakın kim bu dünyada kalıcı olmuş herkes bir gün göçecek ve üç günlük dünya için sıkılmaya gerek yok diyeceksiniz. Dediğim gibi maneviyata biraz sarılın sorunlarınız kendiliğinden düzelecektir.

Yorum yapın