Iğneada Gezilecek Yerler

Trakya bölgesinin incisi iğneada hafta sonu veya sene boyunca çalıştınız ve tatile gitmeye karar verdiniz nereye gitsem diye düşünüyorsunuz evet fazla düşünmeyin iğneada tatil yapmak için tercih edilmesi gereken yerlerden birisidir. Kırklareli’ne bağlı gölleriyle meşhur bir adadır doğal yaşamla baş başa kalmak için ideal bir seçim diyebiliriz.

Iğneada Gezilecek Yerler

Hiç gitmeyenler için gezilmesi gereken yerleri buradan öğrenebilirsiniz longoz ormanları çeşitli ağaçlarıyla ve kuşlarıyla sizleri beklemekte yanınıza su geçirmeyen bot almayı unutmayın. İğneadasının özelliklerinden biriside göllerin ve doğal yaşamın olması kendinizi canlı belgesel izliyormuş gibi hissedeceksiniz. Gezilmesi gereken daha çok yeri var vaktiniz yeter mi bilmem fakat mutlaka gezmelisiniz.

Uzun kumsalı adeta altın tozunu anımsatmakta ve birde 148 yaşında deniz feneri var Liman köyde deniz fenerini bulabilirsiniz. Beğendik Köyünü gezebilirsiniz bu köyün özelliği de organik ballarıyla meşhur olmasıdır. Civardaki gölleri gezmeyi ihmal etmeyin dedik ya İğneadası gölleriyle meşhurdur. Yabani hayvanların doğal evleri olan Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana gölleri İğneadasına geldiğinize pişman etmeyecek doğal hayatı yakından görmek istiyoranız tatil yapmak için gidilecek yerler arasına mutlaka almalısınız.

Yorum yapın