İlluminati Nedir?

Son yılların en konuşulan ama hiçbir zaman kanıtlanamayan illuminati cemiyeti. Bu cemiyet wikipedia bilgilerine göre 1 Mayıs 1776 yılında kurulmuş. Cemiyetin kurulum amacı ise zihin kontrolü yaparak dünyayı ele geçirmek. Savaş yerine insanları psikolojik yönden etkileyerek bilinçaltlarına farklarında olmadan mesajlar göndermek. Bu sayede yeni bir dünya kurup liderliğini yaşamak. Bu cemiyet 1776 yıllarında ıngolstad’ta, Ingolstadt üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden biri olan Cizvit adam weishaupt tarafından beş kişiyle kurulduğu söyleniyor. Yine söylenenlere göre o dönemlerde bu cemiyet 5 kişiyle yola çıktığı ve sonrasında 2000′ ne yakın üyeye sahip olduğu söyleniyor. O dönemlerde 1785 yılında bervan hükümeti yayınladığı bildiriyle bu cemiyetin dağılmasına neden olmuş. İlluminati kurucusu weishaupt bulunduğu yerden topluluk dağılınca kaçmış. Topluluk dağıldıktan sonra ele geçirilen belgeler hükümet tarafından halka yayınlanmış.

Günümüzde hala bu topluluğun olduğu düşünülmekte. Topluluğun amaçlarından olan ülkeler arasında veya dünya çapında kaoslara neden olarak dünyayı birbirine düşürüp yönetimi ele geçirmek. Bu sadece topluluğun bir bölümüne ayrılmış bir görev. Topluluğun içerisinde üyelere çeşitli görevler verilmekte. Bu topluğun söylentilere göre içlerinde hep zengin iş adamları, sürekli medya içinde olan televizyonlarda yüzlerini sıkça gördüğümüz, şarkılarını dinlediğimiz veya başbakan, cumhurbaşkanı gibi dünyanın konuştuğu kişilerden seçilmiş olduğu düşünülüyor. Hatta ülkemizde bile birçok isim bu topluluğun içinde olduğu söyleniyor. Ama başında da dediğimiz gibi tarih boyunca bu topluluk maalesef 1785 yılından sonra kanıtlanamamış.

En son olarak bu topluluğun Amerika’ da ikiz kulelere yapılan saldırıda parmağı olduğu sanılıyor. Amaç kargaşa yaratmak ve her iki tarafı da içten yok etmek. Bir tanesi Arap devi diğeri ise Avrupa devi.

İlluminati’nin en büyük özelliği bilinçaltına gönderdiği mesajlar. Bu mesajlarla insanları o yöne yöneltmektir. Peki, bunu nasıl yapıyorlar. Kendilerine has logoları demeyelim benimsedikleri şekiller bulunuyor. Bunları izlediğiniz veya gördüğünüz her yere gizliyorlar. Sadece bilinçaltınız bu görselleri görüyor. En çok kullandıkları yöntem bilirsiniz ki yetişmekte olan çocuklara ne gösterirseniz ne yaparsanız bilinçaltına alıyorlar. Bu aynı size anne baba dedikleri zamanı nasıl hatırlayamadıkları gibi. Siz her defasında anne de baba de derken çocuğunuz onun ne anlama geldiğini bilmeden size söylemesi gibi. İşte bu toplulukta çocuklarınız çizgi film izlerken bilinçaltlarına mesajlar gönderiyor.

Diğeri ise yetişkinler. Yetişkinler doğal olarak çizgi film izleme alışkanlığını bıraktığı için yetişkinlere yönelik görseller hazırlıyorlar. Bunlar sinema filmleri, dizi filmleri, resimler ve en çoğu da klipler. Bu topluluğa üye olan herkesin muhakkak yaptığı eserlere o simgeler yerleştiriliyor. Bunlar için örnek olarak alttaki resimleri kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu topluluğa masonlarda deniliyor.

Ülkemizde birçok önde gelmiş kişilerin bu toplulukta bulunduğu iddia ediliyor. Kendilerine bu sorular yöneltildiğinde değiliz deseler de bu yönde araştırma yapan kişiler bilinçaltına gönderilen mesajları gerek giydikleri elbiselerden gerekse yaptığı eserlerden ortaya çıkarıyor ve yayınlıyor. İşte size o bilinçaltına gönderilen ve yayınlanan mesajlardan birkaçı…

 

Yorum yapın