İlluminati’nin Doğuşu ve Sır Perdesinin Ardındaki Gerçekler

İlluminati’nin doğuşuna geçmeden önce, İlluminati’nin ne olduğuna değinelim. Kısaca İlluminati; dünya kontrol eden kişilerin olduğu örgüt denilebilir. İlluminati’nin kelime anlamıysa aydınlanmış kişiler anlamı taşır. Dünyada bulunan neredeyse bütün yönetici grupların bu örgütü üyesi olduğu veya örgüt çalıştığı denilebilir. Bu örgütün kökü tam olarak 1776 yılına dayanıyor, evet 1 Mayıs 1776’da İlluminati doğmuştur.

Kurucuların kim olduğuna değinecek olursak; Adam Wishaupt adındaki Hukuk öğreticisi olan kişiyle birlikte, Baron von Knigge bu gizli örgütü kurmuşlardır. Rönesans’ın doğuşu olarak kabul edilen tarihte faaliyet alanına; fikir ve düşüncelerini benzer kişilerin, hatta aynı olan kişilerin, dinsel ve kilise düşüncelerinden arındırmak amacıyla kurulur. Düşünceleri hür ve egemen kılmayı amaçlayan bu yaklaşım; Newton’un pozitif bilimlerine yaklaşımlarını geliştirmek amacıyla kurulsa da ilerleyen dönemlerde komplo teorileri üretmekten başka amaç edinmeyen bir örgüt haline gelmiştir.

İlluminati bağlı olan üyelerin isimlerini ve ne yaptığına dair görevlerini hiç kimse belli bir zamana kadar bilmiyordu. Üyelere verilen kod adları sayesinde yazışmalar gerçekleşiyordu, ancak gerçek isimlerine dair hiçbir bilgi paylaşılmıyordu. 1874 yılında siyasi amaçları ve ülkeleri kendi çıkarları için kullanma istekleri sebebiyle dünyada yasaklanmıştı. Bu yasaklamaya pekte uymayan topluluk gizli olarak faaliyetlerine yeniden devam etti. Son olarak 19. Yüzyılın en büyük filozofu olarak kabul edilen Hegel’in katılımıyla yeniden canlandı ve hakimiyet alanını tüm dünya olarak genişletti. Hegel, yeni dünyayı biz kuracağız düşüncesiyle İlluminati, artık önüne geçilemeyecek bir kuruluş olmuştu.

Gelelim İlluminati’nin şuan dünyada atmış olduğu imzalara; Amerika’da gerçekleştirilen en büyük saldırı olan 11 Eylül saldırıları bu örgüt tarafından yapıldığı kanıtlandı. İleri sürülen kanıta göre; İlluminati tarafından Amerika egemenliği herkes tarafından kabul ediliyor ve bu olaya son vermeyi planlayan Amerika, İlluminati örgütüyle çatışmaya girer bu çatışmanın sebebi Afganistan’dır. Örgütün isteğine göre Afganistan’a girilecek ve o ülke yok edilecekti. Bunu gerçekleştirmeyen Amerika, Afganistanlı olduğu iddia edilen bir terör örgütü tarafından saldırıya uğradı. Bu olayda saldırıyı terör örgütü yapmadı, saldırıyı gerçekleştiren İlluminati’ydi. Son olarak ABD doların üzerinde yer alan işaretleri incelemelisiniz.

Yorum yapın