Insan Yorumcular Ofise Gelemese De Youtube Yapay Zeka Yönetimine Daha Fazla Güvenecek

İnsan yorumcular ofise gelemese de YouTube yapay zeka yönetimine daha fazla güvenecek

YouTube, koronavirüs pandemisi sırasında videoları denetlemek için yapay zekaya daha fazla güvenecek, çünkü insan yorumcularının çoğu virüsün yayılmasını sınırlamak için eve gönderiliyor. Bu, videoların yalnızca AI tarafından bir politikayı ihlal etme olarak işaretlendikleri için siteden kaldırılabileceği anlamına gelir; oysa videoların kaldırılması gerektiğini onaylamak için normalde bir insan inceleyiciye yönlendirilebilir.

İnsan moderatörler genellikle inceleme süreci için kurulmuş belirli ofislerden çalışır. Özellikle YouTube gibi büyük bir şirket için, bu çalışmanın sıkı denetimli bir kurumsal ortamın dışında yapılmasına izin vermek, hassas kullanıcı verilerini açığa çıkarma riskiyle karşı karşıyadır ve moderatörlerin her gün gördüklerini açıklamalarını kolaylaştırır. Bu, personelin ofislerde azaltılması durumunda, insan yönetiminin mutlaka yavaşlaması gerekeceği anlamına gelir.

“Bunun, kullanıcılar ve içerik oluşturucular için bir aksaklık olabileceğini biliyoruz.”

Yapay zekaya daha fazla güvenmesi nedeniyle YouTube temelde bazı hataların yapılmasını beklememiz gerektiğini söylüyor. Şirket, bir blog yayınında “politikaları ihlal etmeyebilecek bazı videolar da dahil olmak üzere” daha fazla video kaldırılabilir. Diğer içerik, insanlar tarafından incelenene kadar tanıtılmayacak veya arama ve önerilerde gösterilmeyecektir.

YouTube, yayından kaldırılan içerik için büyük ölçüde grev vermeyeceğini söylüyor. AI tarafından (videolar hariç, politikalarına aykırı “yüksek bir güveni” vardır). Her zaman olduğu gibi, içerik oluşturucular yine de kaldırılan bir videoya itiraz edebilir, ancak YouTube bu sürecin insan yönetimindeki azalma nedeniyle de erteleneceği konusunda uyarıyor.

Google, ayrı bir blog yayınında, personelin işlendiğini söyledi vardiyaların zamanlamasını değiştirerek, aynı anda kaç kişinin çalıştığını sınırlayarak ve insanlar arasındaki boşluk miktarını artırarak azaltma. “Kritik olmayan hizmetler” için destek süreleri de Google genelinde gecikecek.

“Bunun, kullanıcılar ve içerik oluşturucular için bir aksaklık olabileceğini biliyoruz, ancak bunun çalışan insanlar için yapılacak doğru şey olduğunu biliyoruz. YouTube’u güvende tutmak ve daha geniş bir topluluk için “diye yazıyor. YouTube. Şirket, bazı içerik oluşturucuların başlangıçta düz bir demonetizasyon politikasına sahip olduktan sonra geçen hafta koronavirüsle ilgili videolarda reklam yayınlamasına izin vermeye başladı.

Facebook hâlâ moderatörlerin geçen hafta çalışmak için ofislere gelmesini istiyordu ve bu kadar yakın zamanda hafta sonu The Intercept ve The Irish Times raporlarına göre.

Yorum yapın