Instagram Corona Virüs İçin Yeni Tedbirleri Neler?

Instagram, corona virüs için yeni tedbirlerini açıkladı. Instagram, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınına karşı alınan önlemleri arttırma kararı aldı.

Instagram geliştiricileri pandemi ile alakalı paylaşımların en ince ayrıntıya kadar takip edileceğini ifade etti. Çin’de 2019 yılının aralık ayının sonuna doğru başlayan ve Dünya Sağlık Örgütünün pandemi olarak açıkladığı corona virüsü gündemde yer alıyor.

Son bilgilere göre 19 bin 700 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan corona virüsü günlük hayatımızı ciddi şekilde etkilerken insanları evde karantina altında bırakmayı zorunlu hale getirdi. Bu sıkıntılı dönemde insanlar zamanlarının çoğunu evde geçirdiği için sosyal medya kullanımı ciddi oranda artmış durumda. İnsanlarda hal böyle olunca internette geçirdikleri zaman artmış oldu.

Normal zamanlarda da çok kullanılan Instagram, virüs olaylarından sonra daha çok yoğunluk yaşanmaya başlandı. Durum böyle olunca Instagram geliştiricileri bu salgın hastalıkla ilgili alınan önlemleri ve bu dönemde kullanıcılara daha iyi Instagram deneyimi için yeni özelliklerini açıkladı. Instagram her geçen gün önlemleri arttırmaya devam ediyor.

Instagram, ilk zamanlarda uygulamada yer alan ve corona virüsle ilgili olan efektlerin hepsini yasaklamıştı. Yeni tedbirlerini açıklayan geliştiriciler artık Instagram kullananların Dünya Sağlık Örgütü ve yetkili olan kurumlara kolay bir şekilde erişebileceklerini söylediler. Instagram‘ın bu özelliği sayesinde yetkili kurumlara daha kolay bir şekilde erişeceğiz.

Yeni tedbirler arasında kullanıcılar tarafından paylaşılan gönderilerin kontrolü en başta yer alıyor. Bir diğer yeni geliştirme ise Co-Watching olarak adlandırılan özellik. Bu özellik görüntülü aramaları kullanan insanlar için yeni deneyim imkanı sağlıyor. Artık görüntülü konuşma sırasında konuşmada yer alan kişiler Instagram gönderilerine beraber göz atabilecekler. Instagram yetkilileri corona virüs konusunda yapılan gönderilere karşı titizlikle kontrol ediyor.

Yorum yapın