Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Instagram, aktif yayın hayatına başladığı ilk dönemden beri çeşitli kısıtlamaları mevcuttur. Bunlardan biride istediğiniz kullanıcının Instagram profil fotoğrafını büyütme bu özellik instagram tarafından sunulmuyor. Facebook, Twitter gibi uygulamalarda istediğimiz kişinin profiline girip profil fotoğrafını görebiliyorken Instagram bunu yapmamakta. Aslında birçok sosyal medya uygulamasında olan bu özelliğin insanlar Instagram’da da olmasını istiyorlar. Bu denli kısıtlamalarda insanlarda daha çok merak uyandırıyor. 3. parti uygulamalar ve siteler bu işlemi sizlere ücret ve güvenli bir şekilde sunuyor. Bu sistemlerin en önemli özelliği profil fotoğrafını büyüttüğünüz kişiye hiçbir şekilde bildirim gitmemesidir. Kişi profil fotoğrafını değiştirse bile sisteme yüklemiş olduğu son fotoğrafın çözünürlük kaybı yaşamamış şekilde gözlemleyebilirsiniz. Peki bu işlemleri nasıl yapacağız ona geçelim.

Instagram profil fotoğrafını çözünürlük kaybı yaşamadan görmenizi sağlayan onlarca uygulama bulunmaktadır. Bunların çoğu ücretli olsa da web sitelerinde ücretsiz bir şekilde bu hizmeti alabilirsiniz. Kullanıcıları bu tür uygulamalara bu kadar iten şey nedir? Kullanıcılar kendilerine gelen takip isteklerinde tanımadığı biriyse profilini de göremiyorsa bu durumda kabul etmiyor. Bu bazen sorunlara sebep olabilir çünkü kullanıcılar takip etmediği için paylaşımlarını görmese de profil fotoğrafından kim olduğunu belirleyip attığı isteği kabul edebilirdi. Artık böyle bir sorun yaşamamanız için ilk yapmanız gereken tarayıcınızı yada telefon kullanıyorsanız uygulama marketini açın.

Arama kısmına “Instagram profil fotoğrafı büyütme” yazın karşınıza çıkan ilk siteye yada uygulamaya girebilirsiniz. Sizde herhangi bir şekilde üyelik isteyen bir uygulama veya web sitesi ise başka bir siteye bakmanızı tavsiye ederim. Profil fotoğrafı büyütme sitesine girdikten sonra size bir kutucuk ve altta insan olduğunuzu doğrulamanızı isteyen bir kutucuk görürsünüz. İlk kutucuğa profil fotoğrafını görmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını girin daha sonra ben robot değilim kutusunu işaretleyin. Kısa süre içerisinde kaşınıza karşınıza fotoğrafın HD hali çıkacaktır. Dilerseniz web sitesinde iseniz sağ tık yapıp farklı kaydet seçeneği ile profil fotoğrafını masaüstüne kaydedebilirsiniz. Uygulamada ise bu işlem fotoğrafın altında çıkan hemen indir seçeneğiyle basit bir şekilde yapılabilir.

Yorum yapın