Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Çeşitli sebeplerden veya güvenlik endişesinden kaynaklı olarak İnstagram şifrenizi değiştirebilir, kullanıcı profilinize yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Kullanıcıların şifrelerini değiştirmelerinin en büyük sebepleri şifrelerini unutmaları ve şifrelerinin yabancı kişiler tarafından öğrenildiğini düşünmeleridir. Siz de şifrenizi değiştirmek için İnstagram şifre değiştirme nasıl yapılır adlı yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme Adımları

İnstagram şifre değiştirme adımlarını takip eden kullanıcılar işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Şifre değiştirme işlemlerine başlamak için mobil cihazlarınızdan veya bilgisayarlarınızdan İnstagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki şekilde ilerlemektedir;

 • İnstagram’a giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan “Profil” sekmesine tıklayınız.
 • Sağ üst köşede alt alta sıralı üç çizgi bulunmaktadır. Üç çizgiye tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan alanda “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
 • Kullanıcı profilinizde değişiklik yapmak için birçok seçenek listelenecektir. “Güvenlik” seçeneğine tıklayarak devam ediniz.
 • Bu alanda “Şifre” seçeneğine tıklayarak İnstagram şifre değiştirme işlemlerine başlayabilirsiniz.
 • Şifre sayfasında mevcut şifre, yeni şifre ve yeni şifrenin tekrarı istenmektedir. Bu alandaki bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurunuz.
 • Bilgileri doldurduktan sonra işleminizi bitirmek için sağ üst köşede bulunan onay tuşuna basınız.

Instagram Şifresini Unuttum İle Şifre Değiştirme İşlemleri

İnstagram şifresini unuttum ile şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirerek unuttuğunuz şifre bilgileri yerine yenisini ekleyebilirsiniz. İnstagram yönetimi, şifresini unutan kullanıcıların hesaplarına tekrar erişebilmeleri için çeşitli seçenekler sunmuştur. Hesabınıza kayıtlı mail adresi, telefon numarası veya Facebook ile giriş işlemini gerçekleştirebilir ve daha sonrasında şifrenizi değiştirebilirsiniz. İnstagram şifresini unuttum ile şifre değiştirme işlemleri;

 • İnstagram uygulamasının giriş ekranına mobil cihazlarınız veya bilgisayarlarınız ile giriş yapınız.
 • Kullanıcı adı ve şifrenin yazdığı alanın altında “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al” yazısına tıklayınız.
 • Şifrenizi değiştirmek için hesabınıza bağlı olan “Kullanıcı adı, mail adresi veya telefon numarası” bilgilerinden birisini girmeniz istenmektedir.
 • Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız mail adresinizi veya telefon numaranızı yazarak kayıtlı kullanıcıları listeleyebilirsiniz.
 • Telefon numaranızı yazdıysanız telefonunuza gönderilen 6 haneli kodu yazmanız istenecektir. Mail adresini yazdıysanız mailinize gönderilen mesaj ile onaylama yapmanız istenecektir.
 • Onaylamanın ardından adınıza kayıtlı hesaplar görüntülenmektedir. Giriş yapmak istediğiniz hesabı seçerek işleminizi sonlandırabilirsiniz.

İnstagram şifresini unuttum ile şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirirken “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Facebook ile İnstagram aynı şirkete ait olduğundan dolayı Facebook hesabınıza ulaşabiliyor iseniz kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu işlem;

İnstagram giriş sayfasında kullanıcı adı ve şifre bölümünün altında “Facebook ile Giriş Yap” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıklayınız.

Facebook hesabınız ile İnstagram hesabınız eşleşecektir. Facebook hesabınızdan onaylama yaptıktan sonra İnstagra hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme Limiti Var Mı?

İnstagram şifre değiştirme limiti yoktur. Çeşitli sebepler veya güvenlik sebebi ile istediğiniz her an şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Şifrem Kaç Karakterden Oluşabilir?

Yeni şifreniz en az 8 karakterden oluşmak zorundadır. Şifrenizi oluştururken güçlü şifre oluşturmaya dikkat etmelisiniz.

Eski Şifremi Bilmiyorum Şifremi Değiştirebilir Miyim?

Şifresini unutanların hesaplarına erişebilmesi için olanak sağlanmaktadır. Bu işlem sayesinde eski şifrenizi sıfırlayarak yeni şifreye sahip olursunuz.

Yorum yapın