Instagram Silinen Gönderileri Kurtarma Özelliği Getirdi!

Facebook şirketinin sahip olduğu sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yanlışlıkla veya bir dalgınlık nedeniyle silinen gönderileri kurtarma özelliğini getirdi. bu yeni özellik 30 gün boyunca silinen gönderileri saklıyor.

Instagram Silinen Gönderileri Kurtarma Özelliği Hakkında Detaylar

Dünyanın neredeyse en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılarının kullanım kalitesini artıracak büyük bir hamle yaptı. Bir kaç gün önce yeni tasarımlı web sürümünü yayınlanan Instagram, şimdi ise kullanıcıların yanlışlıkla veya isteyerek sildiği gönderilerini 30 boyunca geri getirme özelliği getirdi. Instagram Özelliğin ismini “Yakın zaman önce silinenler” olarak adlandırdı. Instagram’a yeni gelen bu özellik ile birlikte uygulama içerisinde 30 gün öncesine kadar silinen hikaye, post gibi benzeri paylaşımları kurtarabilecekler.

Instagram’a gelen bu yeni özelliğin getirilmesinin en büyük nedeni ise hack saldırıları olduğunu açıklayan Instagram, siz veya sizin hesabınızı kıran kişilerin sildiği tüm paylaşımlarınızı 30 gün boyunca sunucularında tutmaya devam edecek. Kullanıcılar sildikleri gönderilerini kalıcı olarak silmek isterlerse eğer kısa mesaj veya e-posta ile hesap sahibi olduklarını onaylamak durumunda kalacaklarını belirttiler.

Eğer birisi sizin hesabınızı bir şekilde çalıp ve tüm gönderilinizi silerse, siz hesabınızı bir şekilde geri alırsanız eğer silinen gönderilinizi kolayca geri getirebileceksiniz. Bu yeni özellik sayesinde büyük hesaplarda gerçekleştirilen hack saldırılarında silinen paylaşımları Instagram en azından 30 gün boyunca güven altında saklayabilecek. Diğer önemli ayrıntı ise hikayeler 24 saat boyunca kalacak. Silinen öğelerin çoğu klasörde 30 boyunca kalacak. Fakat Hikayelere küçük bir istisna ile gelecek. Hikayede paylaştınız bir gönderi 24 saat boyunca görünür kalıyor. hikayenizi silerseniz eğer diğer gönderdiler gibi 30 gün boyunca saklı kalmayacak. Silinen hikaye 24 saat boyunca klasörde duracak, 24 saat geçtikten sonra ise otomatikman klasörden silinecek.

Klasöre Nasıl Erişilebiliyor?

Özelliğin yakın bir zamanda tüm hesaplara geleceği bilinmekte. Bazı kişilerde ise şu an özellik gelmiş durunda eğer sizde olup olmadığını kontrol etmek isterseniz şu şekilde bakabilirsiniz; “Ayarlar > Hesap > Son Silinmiş‘e tıklayın”. Bu adımlar sayesinde önceden sildiğiniz gönderilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın