Instagram Sponsorlu Reklam Verme Fiyatları Güncel

İnstagram sponsorlu reklam verme fiyatları güncel şekilde birçok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Sosyal medyanın gücünü kullanarak profilinizi ön plana çıkarabilir, yayınladığınız içerikleri daha fazla kişiye ulaştırabilir veya satmak istediğiniz ürünleri yöntemle pazarlayabilirsiniz. İnstagram sponsorlu reklam verme özelliğinin amacı, kullanıcı profillerinin belirtilen hedef kitlelere ulaşmasıdır.

Instagram Sponsorlu Reklam Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İnstagram sponsorlu reklam verme aşamasında fiyatlandırmalar 3 temel unsurun etkisine göre şekillenmektedir. Bunlar teklif, reklam kalitesi ve tahmini eylem oranıdır.

Teklif: Reklam verme aşamasında günlük olarak tutar belirleyebilir veya toplam bütçenizin yettiği süre zarfında hizmet satın alabilirsiniz. Otomatik veya manuel teklif seçeneklerinden yararlanarak sponsorlu reklamlarınızı yayına alabilirsiniz. İnstagram uygulaması tüm dünya genelinde yaygın olarak kullanıldığı için reklamınızı insanlara ulaştırmanız için bir sınırlama bulunmamaktadır ancak bütçenize etkisi büyük olacaktır.

Reklam Kalitesi: İnstagram sponsorlu reklamların kalitesi, ulaştığınız kişilerin aldığınız geri dönüşlerle ifade edilmektedir. Reklamı görüntüleyen kişilerin reklamınıza ilgi göstermesi kaliteyi arttırırken reklamlarınızı gizleyerek görmek istemeyen kişilerden kaynaklı olarak kalite seviyesi düşük olarak algılanmaktadır. Buradan alınan puanlar 1 ile 10 arasında değerlendirilir. Alaka düzeyinin 10’a yakın olmasıyla birlikte maliyet düşer. Alaka az ise maliyet artar.

Tahmini Eylem Oranı: Kişilerin reklamlardan etkilenerek eylem yapmaları tahmini eylem oranı olarak algılanmaktadır. Tahmini eylem oranının yüksek olması reklamdan alınan sonucun da yüksek olduğunu göstermektedir.

Instagram Reklam Fiyatları

İnstagram reklam fiyatları, reklam vermek istediğiniz sektöre ve hedef kitlesine göre değişkenlik göstermektedir ancak bu alandaki maliyeti arttırabilmek veya düşürebilmek kullanıcıya bırakılmıştır. İnstagram reklam fiyatları ve bilmeniz gerekenler;

  • İnstagram reklam verme fiyatları tıklama başına 20 kuruş ve 5 TL arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Reklamları günlük veya aylık olarak verebilirsiniz.
  • Reklamlar için belirlediğiniz bütçe tükenince reklamınız sonlandırılır.
  • İnstagram kullanıcılarının yoğun olarak ilgi gösterdikleri alanlarda reklam vermek daha pahalıdır. Rekabetin yüksek olduğu alanlarda maliyet artarken rekabetin düşük seviyelerde olduğu alanlarda daha az bütçe ile reklam verebilirsiniz.
  • Hedef kitlesi kadın olan reklamların maliyeti erkek hedef kitlesine oranla daha yüksektir. Kadınlar reklamlara daha fazla ilgi göstermekte ve ilgi duydukları konulara yönelmektedir.

Instagram Reklam Vermek İçin Uygun Platform Mu?

İnstagram kullanıcılarının %70’lik bir kısmı bir markayı veya işletmeyi takip etmektedir. Ticaret veya hizmet alanlarında faaliyet gösteriyor iseniz İnstagram reklam vermek için uygundur.

Instagram Kullanıcıları Reklamlara İlgi Gösteriyor Mu?

İnstagram kullanıcılarının %60’lık kısmı, yayınlanan reklamlar ve işletme profilleri sayesinde tanıtılan yeni ürünler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Düşük Bütçe İle İnstagram Reklamı Verebilir Miyim?

Reklam vermek ve bu süreci denemek için düşük bütçe ile İnstagram reklamı verebilirsiniz. Süreç hakkında daha net bilgiler edindikten sonra bütçenizi korumak veya arttırmak sizlere bağlıdır.

Yorum yapın