Instagram Takipçi Kalitesi Yükseltme Yöntemleri Nedir?

İnstagram da takipçiden çok takipçinin kalitesi önemlidir. Artık isteyen kişi istediği kadar takipçi yapabiliyor peki bu takipçiler kaliteli mi gönderilerinizi beğeniyorlar mı etkileşim oluşturuyorlar mı? hayır oluşturmuyorlar. İnstagram Takipçi Kalitesi Yükseltme

Peki instagram takipçi kalitesini nasıl arttırabiliriz hangi yolları izlemeliyiz ne tür içerikler paylaşmalıyız. İçerikleri hangi saatlerde paylaşmalıyız hepsini bu yazımızda paylaşmaya çalışacağız.

Alakasız Sayfalarda Yapılan Çekilişlere Sponsor Olmayın

Misal olarak yazılım sayfanız var gidip te herhangi bir giyim sayfasına çekiliş sponsoru olmayın kendi kategorinizdeki sayfalara sponsor olun. Giyim sayfasından belki daha fazla takipçi gelir ama etkileşiminiz düşük olur çekiliş bittiğinde de çok fazla takipçi kaybına uğrarsınız.

Kitlenizi Elinizde Tutmayı Bilin

Her zaman aynı içeriklerin yazısı değiştirilmiş halini paylaşmayın. Yeni içerik türleri oluşturmaya çalışın ve size özgün içerikler bulmaya çalışın takipçilerinize hitap edin.

Sayfa istatistikleri kısmından takipçilerinizin en çok hangi saatlerde aktif olduklarını hangi şehirlerde oturduklarını hatla kız erkek oranlarını görebiliyorsunuz. Buna göre içerikler yaparak paylaşmanız takipçi sayınızı yükseltecek veya hangi kitleye hitap etmek istiyorsanız o kitle çoğunluk olmaya başlayacaktır.

Etkileşim Arttıracak İçerikler Paylaşmaya Özen Gösterin

Takipçileriniz ile soru cevap anket tarzı hikayeler paylaşıp onların fikirlerini alın. Sayfa içi alakalı çekilişler yapmaya özen gösterin, haftada en az 5 gönderi paylaşmanız keşfet bölümüne düşmenize de yardımcı olacaktır. İG TV, reels, hikaye ve gönderi paylaşma sıklığını yükseltin.

Takipçileriniz İle Etkileşim Halinde Olun

Takipçileriniz ile onlar ile özel olarak konuşuyormuş gibi mesajlar kısmından sorularına yanıt verin arkadaş gibi konuşmaya özen gösterin tabi sayfanızın kategorisine göre değişkenlik gösterebilir. Onlara özel hediyeler verebiliyorsanız verin veya içerik kısmında onlara danışmayı unutmayın siz de takipçilerinizden destek alabilirsiniz.

 

 

Yorum yapın