Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Kaldırmak istediğiniz görüntüler için Instagram toplu fotoğraf silme işlemi yapılabilir. Eski veya yeni fotoğraflarınızdan silmek istediklerinizi bazı yöntemlerle yok edebilirsiniz.

Android Telefonlarda Nasıl Toplu Fotoğraf Silinir?

İndireceğiniz Android uygulamalarda toplu fotoğraf silme işlemi için bazı adımları takip edebilirsiniz. Play Store üzerinde yer alan fotoğraf silme programları içerisinden seçim yapabilirsiniz. Bu uygulamalardan bazılarında ödeme istenebiliyor. Bir miktar ödemeyle uygulama da satın alabilirsiniz. İndirilen “Instant Cleaner for Instagram” uygulamasında şu işlemleri takip etmeniz önerilir:

  • Uygulamayı açın ve ardından fotoğraflarını silmek istediğiniz Instagram hesabınıza girin.
  • Ekran alt tarafındaki kısımdan ”Posts” bölümüne girin.
  • Sağ üst köşede yer alan ”Option” bölümünü seçin.
  • Ardından ”Select All” ve ”Delete” bölümüne tıklayın, toplu fotoğraf silme işlemi tamamlanır.

Ios Cihazlarda Toplu Instagram Fotoğrafı Silme

App Store üzerinden ”Cleaner for Ins” uygulamasını indirerek instagram fotoğraflarınızı topluca silebilirsiniz. İşlem adımlarını sıralamak gerekirse:

  • Önce uygulamayı indirin.
  • Giriş yaparak ”Media” sekmesi ile devam edin.
  • Silmek istediğiniz fotoğrafların tümünü seçin.
  • Sağ üst bölümdeki ”Actions” butonuna basın.
  • Delete kısmına basarak görüntüleri yok edin.

Bilgisayardan Toplu Instagram Fotoğrafı Silme

PC üzerinden giriş yaptığınız ınstagram hesabınızda çok sayıda fotoğrafı tek seferde silmek için genelde manuel işlem yapılmaktadır. Görüntülerdeki sağ üst bölümde üç noktaya basarak sil diyebilirsiniz.

Neden Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme İşlemi Yapılır?

En basit nedenle açıklamak gerekirse kullandığınız hesabınızdaki istemediğiniz görüntüler, videolar paylaşımlar vs. için Instagram çoklu fotoğraf silme istenebilir. Bazen de hesap sıfırlamak ve isim değiştirerek işlemleri sürdürmek için bu yapılabilir. Kullanıcı isminizi değiştirmeden ve hesap kullanım amacını yeniden oluşturmak üzere bu işlem yapılabilir. Hesap içerik değişimi gerektiğinde tüm verileri yok ederek yenilemek isteyebilirsiniz.

Toplu Fotoğraf Silmek Ve Zararı Var Mı?

Kendiniz bilerek silmek istediğiniz fotoğrafları ok edeceğinizde bir zarar olmayacaktır. Fotoğrafların hepsini yok etmek istemeyenler, uygulama içindeki ayrıntılara önem vermelidir. İstemediğiniz görüntüleri ayırt ederek silmek de isteyebilirsiniz.

Uygulama indirdiğiniz alan genellikle herkesin sorunsuz işlem yaptığı bir mağaza alanıdır. Ancak yine de Instagram çoklu fotoğraf silme uygulaması indirme işlemi yapınca virüs taraması gibi detaylara önem verebilirsiniz.

Yorum yapın