Instagram’da Kişisel Blog Nasıl Açılır?

Instagram’da kişisel blog nasıl açılır özellikle son zamanların en dikkat çeken konularından biri. Bilindiği gibi Instagram dünyada milyonlarca kullanıcısı ile karşımıza çıkıyor. Her geçen gün daha da büyüyen bir sosyal medya olarak özetlenebilir. Instagram kullanıcılarının aklındaki soru işaretlerinden biri de buna bağlı olarak kişisel blog sayfaları. Kişisel blog, teknik bilgi gerektirmiyor ve insanların kendi istediklerini yazmasını çizmesinin fırsat sağlıyor. Özgür bir şekilde davranabilirsiniz. Özgün bir web sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Kişiliğinizi yansıttığı gibi ayrıca insanların dikkatini çekmeye liste sağlıyor. Tabii ki Instagram’ı bu sistemde bir de sizlere yardımcı oluyor. Bu noktada sizler de Instagram üzerinden kişisel blog oluştururken neler yapmanız gerekiyor ve nelere dikkat etmeniz gerekir bunlar hakkında temkinli davranmalısınız.

Instagram Bloğu Nasıl Olmalıdır?

Instagram’da kişisel blog nasıl açılır konusuna gelmeden önce bloğun nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verelim. Hızlı bir şekilde sizlere bahsederken bunları maddeler halinde anlatmaya çalışalım.

  1. Bilgileriniz kesinlikle güncel şekilde tutulmalı.
  2. Tasarımınız anlaşılır ve sade bir şekilde yapılmalı.
  3. Okuyucuyu sıkmamalı, genel anlamda temel bilgileri sağlayabilmeleri ve sunabilmelisiniz.
  4. Düzgün bir dil ile anlatılmak istenen her şeyi anlatabilmelisiniz.
  5. Kişisel bloglarınızda mutlaka yorumlar ile birlikte hareket etmelisiniz.
  6. Öncelikli olarak kullanıcılarınıza bilgi vermeli sonra da kendi yorumlarınızı katabilmelisiniz.
  7. Bilgileriniz kesinlikle güncel olmalı, yazılarınız ve yorumlarınızın tümünde özgün bir dil kullanmalısınız.
  8. Sizi tanıtan bir iletişim sayfası ile insanlara ulaşmalısınız.

Instagram’da Kişisel Blog Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da kişisel blog nasıl açılır, nasıl oluşturulur bu konuda da bilgi verelim. Öncelikli olarak profilinize giriş yapıyorsunuz. Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ tarafta üç nokta seçeneğini görebilirsiniz. Bu simgeye dokunduktan sonra karşınıza ayarlar sekmesi açılacaktır. Ayarlar sekmesinden giriş yaptıktan sonra, hesap seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Hesap seçeneğine dokunduktan sonra profesyonel hesaba geçiş seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Artık sisteminiz kişisel bir blog olarak profesyonel sisteme geçiş yapacak. Önünüzde açılacak olan sayfada hesabınıza kişisel veya tanınmış kişi olarak yaparak içerik üreticisi seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Hangi kategoride yer almak istiyorsanız buna göre kategorileri seçebilirsiniz. Buradaki seçim tamamen size kalmış. Seçiminizi Facebook ile bağlantı kurmanızı isteniyor. Sonraki sayfada iletişim bilgilerinizi giriyorsunuz ve kullanıcıların size daha rahat ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Artık hesabınız kişisel bir blog haline gelmiş olmaktadır. Artık siz de istediğiniz gibi bilgiler sunabilir ve kullanıcılarınıza daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın