Internet.org Servisi 1 Milyardan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in ücretsiz internet projesi dünya çapında hızla yayılmaya başladı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg 2013 senesinde ilk adımı atılan internet.org girişimi sayesinde dünya nüfusunun internet kullanmayan üçte ikilik kısmını internet ile buluşturmayı amaçlıyordu.

Bu platform kullanıcılara ücretsiz internet sağladığı için çok önemli bir kilometre taşını geride bırakarak 1 milyar kullanıcı üzerinde amacını gerçekleştirmeyi başardı. Daha birkaç hafta önce internet.org hizmetinden 9 ülkede tam olarak 800 milyondan fazla kullanıcının yararlandığı belirtildi. Mark Zuckerberg son zamanlarda Afrika ülkesi olan Malavi bölgesinde başlatılan bu hizmetin bir milyardan fazla kullanıcıya ulaştığını dünyaya duyurdu.

Aynı zamanda internet.org dünyadaki tüm insanların internet kullanmasını ve internet ile buluşmasını hedefliyor. İnternet.org platformu 2013 yılının Ağustos ayında hizmet vermeye başlaması sayesinde 5 milyar insan bir anda internetle buluşturulması hedefleniyor. Daha şimdiden çok büyük bir hızla başarıya koşan bu hizmet ile internetle tanışmayan kimsenin kalmayacağı düşünülüyor. Bazı ülkelerdeki ekonomik geliri düşük kişiler, internet kullanamıyor ve internetin tüm nimetlerinden mahrum kalıyor bu da insanlar arasında büyük eşitsizliklere yol açıyordu. Bu platform sayesinde bu eşitsizliklerin önüne geçilmek ve insanlar arasındaki bu farklılıkları gidermek amaçlanıyor.

Ücretsiz internet hizmeti sayesinde dünyanın dört bir yanındaki kişiler internet ile buluşturuldu ve herkesin internetin nimetlerinden faydalanabileceği bir dünya için büyük bir adım atılmış oldu.

Yorum yapın