İnternete Bağlanamıyorum, Neden?

İnternet günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir öğesi haline geldi. Hal böyle olunca ona ilişkin yaşanan sorunlar da mutlaka çözülmesi gereken problemler oluyor. Kullanıcıların en sık karşılaştığı sıkıntı internete bağlanamama sorunu.

İnternete bağlanamıyorum, neden? Bu sorunun nedeni genellikle donanımla ilgilidir.

Kasanızın arkasındaki internet giriş portunu kontrol edin. Soketi çıkarıp takın. Aynı şekilde kablonun diğer ucundaki modem giriş soketini de kontrol edin. Modem üzerindeki diğer girişlere (lan) takın. Telefon bağlantı kablolarında problem olma olasılığına karşı bu kabloları da kontrol edin.

Windows yedi kullanıyorsanız sorun tespiti yapmanız yardımcı olabilir. Son zamanlarda yüklediğiniz bir program, yazılım internet sorunu yaratmış olabilir. Çalışan programları görmek için görev yöneticisini açın ve her zaman çalışan programlar dışında gözünüze yabancı gelenleri görmeye çalışın. Denetim masasından ağ ve internete girin ağ ve paylaşım merkezini açın. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir’e tıklayın. Yerel ağ bağlantısına (veya adını başka bir şey koyduysanız ona) sağ tıklayıp önce devre dışı bırakın ardından yine sağ tıklayıp etkinleştirerek yenileyin.

Ana kartınızın sitesine girip internet kartı modelinizi öğrenin. Ardından internet kartınızı güncelleyin. Bunlar sorunlarınızı çözmezse internet sağlayıcınızı arayın, sizlere gerekli direktifleri telefondan verecek eğer sonuca ulaşılmazsa ekip desteği sağlanacaktır.

Yorum yapın