İnternette Gezinirken Dikkat Edin!

Teknolojinin artmasıyla internet dünyada hızla yayıldı ülkemizde neredeyse internetin olmadığı bölge kalmadı. İnternetin hayatımıza kolaylıklar sağladığını biliyoruz bir çok şeyde faydası oldukça çok saymakla bitmez fakat o kadar masum değil. İnternet ortamında dolandırıcı insanlar dışardaki gerçek hayattaki insanlardan daha çok çeşitli programlarla kişileri tuzağa düşürüp dolandırmaktalar.

Tabi dolandırmanın bir çok çeşidi var ben örnek olarak oyun oynadığınız hesabınızı nasıl çaldıklarını kısaca anlatmak isterim. Oyun hilesi diye bir çok sitede bu programlar gezinir kullanıcı masum olarak indirir hile programı diye ortaya çıkan programda sizden mail adresi ve şifresi istenir sizde bu bilgileri girdiğiniz anda hesabınız çalınır. Paylaşan siteler içeriğine bakmadan sitelerinde yayınlar ne olduğunu bilmezler.

Geçen bu tür programla karşılaştım ve bu yazıyı yazma gereği duydum belki anlaşılır bir yazı yazamamış olabilirim. Size tavsiyem internette gezinirken fazla meraklı olmayın insanın başına ne gelirse meraktan gelir. Güvenilir sitelerde gezinmeniz program indirirken sizden şifre isteyen hiç bir programa inanıp da şifrenizi girmeyin. Benden uyarması interneti kötüye kullanan sahtekarlara fırsat vermeyin.

Yorum yapın