Internetten Nasıl Para Kazanılır?

Son yıllarda çokça tartışılan bir konu olan internetten para kazanmak mümkün mü sorusuna bu yazımızda sizlere açıklayacağız.

Bu sorunun cevabı evet olacaktır.Ama nasıl? gelin madde madde bir kaç yol gösterelim.

Web Site Açmak!

Evet bir internetten sitesi açarak para kazanabilirsiniz ama bu yazımızda en çok emek isteyecek işlerden birisi budur.

Bir hosting ve domain ile başlayacağınız bu yolda web sitenize reklam alarak para kazanabilirsiniz.

İnternet sitesi kurmak için wordpress gibi scriptler işinize yarayacaktır.Kodlama bilmeden de yapabilirsiniz.Biraz kolaya kaçacayım derseniz de google’ın ücretsiz olarak sunduğu blogger yardımızına koşacaktır.Fakat ciddi bir iş yapmayı planlıyorsanız wordpress daha iyi olacaktır.

Çeşitli yazılar,içerikler girerek sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bir kaç yazı girme ile de para kazanılmıyor.Sitenize düzgün şekilde içerik giriyorsanız 1 yıl içerisinde elde tutulur kazançlar elde edebilirsiniz.Yazı girmeklede bitmiyor .Seo, backlink gibi şeylerde işinize yarayacaktır.Bu terimlere yabancı olmanız çok normal.Bu sektöre girdiğinizde git gide öğrenmeye başlayacaksınız.

Sitenizin içeriği de çok önemli bir faktör.Parfüm incelediğiniz site ile telefon incelemesi yaptığınız sitenin ziyaretçi sayısı aynı olması çok zor.

E-Ticaret Yaparak Gelir Elde Etme!

İnternette çeşitli platformlarda (forum, facebook ,instagram) gibi yerlerde ürünlerinizi satabilirsiniz.

Son zamanlarda instagram da bir sürü butik hesabı açıldı.Bu hesaplarında gelirleri çok uçuk rakamlara çıkmakta.

Ne satacağınıza karar verip ,ürünleri temin ettikten sonra diğer sayfalara reklam vererek satış elde etmeye başlayabilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Bu işler için belirli siteler mevcut.Bu sitelerde linkleri kısaltarak para kazanabilirsiniz. Kısaltığınız siteye giderken reklam görürler bu sayede size kazanç gelir.Daha detaylı bilgi için youtube üzerinden insanların çekmiş oldukları videolara bakabilirsiniz.

Yeteneğiniz olduğu şeyleri satın!

Örneğin çok iyi photoshop biliyor olabilirsiniz.Diğer insanlara logo , banner vb hizmetler vererek para kazanabilirsiniz.

Yorum yapın