İnternetten Para Kazanma Yolları 2022

İnternet üzerinden para kazanma yolları hiçte sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Önemli olan nereden başlamanız gerektiği ve ne tür işler arıyor olmanızdır. Kendinize bir yol çizmeli, daha sonra bu yollar üzerinde vazgeçmeden ilerlemelisiniz. Peki siz nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? Hadi sizler için fikirler sunayım.

İnternetten para kazanma yolları için doğru yerdesiniz. Eğer aylık internetten ek gelir olarak bir beklentiniz varsa çıkabilirsiniz, çünkü ben size aylık maaş sunmayı vaat ediyorum. Eğer boş zamanınız fazlaysa ve sizden istediklerimi yerine getirebilirseniz tüm adımları başarılı şekilde attığınızda minimum günlük 60-85 TL arası para kazanabilirsiniz.

Peki bunun için günde kaç saat harcamalıyım? Sadece iki saat. Ben size bunları yazmak için söylemiyorum, diğer makalelerime baktığınız da göreceksiniz ki hiç bir yazım boşu boşuna yazılmış ve gereksiz yazılar değiller. Pek parası olmayan, geçim sıkıntısı çeken ya da çok zengin olup internetin nimetlerinden faydalanmak isteyebilirsiniz. Eğer sizi ikna edebildiysem başlayalım.

Internetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Bu yazıma girmeden önce biliyorum ki diğer sitelere göz gezdirdiniz ve hepsinde aynı şeyler yazıyor ve bundan sıkıldınız. Benim önereceğim yöntemler tamamen farklı ve işinize gelecek şeyler. İlk önce site açmaktan bahsedelim ve en yaygın olan yöntem olan içerik yayınlamadan girelim.

Site açarak para kazanmak için nereden başlamalıyım?

Önce google anahtar kelime planlayıcısı ile kendinize 5 adet anahtar kelime belirleyin. Bunlar genellikle aylık arama hacmi 10,000 – 100,000 olsun ki çok fazla rekabet etmeyin diğer sitelerle.

Anahtar kelime belirlemezsek ne olur?

Bu kelimeleri belirlemediğiniz taktirde büyük ihtimal aylık arama hacmi 10-100 arası aramalar yapılan kelimelerle içerikler gireceksiniz ve sitenize bir tane bile organik aramadan ziyaretçi gelmeyecek. Eğer bunu istemiyorsanız anahtar kelime arayıp sadece bu kelimeler hakkında içerik girmek zorundasınız. Aksi taktirde hiç bir şey elde edemeyeceksiniz.

Anahtar kelimelerimi belirledim, peki ya şimdi?

Kelimeleri belirlemek zorunda olduğunuz konusunda umarım ikna edebilmişimdir sizi. Şimdi yapmanız gereken şey en yüksek arama hacimli anahtar kelimenizle ilgili bir alan adı satın almak oluyor. Bu alan adı 14 harfi geçmemeli ne kadar kısa alan adınız olursa o kadar değerli olur unutmayın.

Seçtiğiniz anahtar kelimede profesyonel olmak zorunda değilsiniz.Hiç bir şey bilmeseniz bile bunun size hiç bir zararı yok, unutmayın. Aksine daha çok şey kazanabilirsiniz, bilgi gibi. Mesela yemek tarifi sitesi açarsınız ve bu sitede makale yazarken yemek yapmayı öğrenirsiniz. internetten para kazanma yollarının başlangıcını gerçekleştirdik.

İster içerik yaz, ister içerik satın al.

Reklam almak için başvuru yapmadan önce en az 50 içeriğiniz olmak zorundadır, elbette aldığınız günlük tekil ziyaretçi sayısı da buna bağlı olarak önemlidir. Eğer 50 içeriğiniz olduktan sonra günlük minimum 125 ziyaretçi alıyorsanız her şey yolunda ve süper gidiyor demektir.

İçerik satın almalı mıyım?

Gerçekten %100 seo uyumlu makaleyi 1,5 TL’ye bile bulabiliyorsunuz artık tabii elbet sizin yazdığınız kadar özenli yazılar olmayacak satın aldığınız içerikler fakat sizi ayakta tutabilir. Aylık 75 içerik kotasını doldursa yeter, olmadı günlük 600 kelimelik 1 içerik yazıp ay sonuna yakın da 30 makale satın alıp aylık 75 makaleye ulaşmış olursunuz.

Makale satan sitelerden satın almalı mıyım?

Bu sitelerdeki makaleler genelde istediğiniz gibi çıkmayabiliyor. Bu yüzden ünlü webmaster sitelerinden makale yazarları bulun ve arama motoru optimizasyonlu içerik üretmelerini isteyip anahtar kelimelerinizi verin ve yazsınlar.

İçerik yazarken yardımcı olacak araç var mı?

Eğer biraz ingilizce varsa ki olmasa da olur; “Rank Math” aracını kullanabilirsiniz. Eğer benim ingilizcem yok diyorsanız o zaman Türkçe dil desteği olan “Yoast seo” eklentisini kullanabilirsiniz. Sizi en iyi şekilde yönlendirecek olan araçlar bunlardır.

Sıra geldi temaya. Tema alırken dikkat etmeniz gereken şey seo uyumlu ve mobil uyumlu olmalıdır, google aşırı derecede önem vermekte şuan mobil uyumlu olmasına. Zaten sitenize gelen ziyaretçilerin yarısı mobilden girmiş olacağı için bu sizin için de çok önemlidir, özellikle internetten para kazanma için.

#Direk kazanca yönelmeyin, biraz geliştirin.Direkt olarak hemen başvuru yapıp onaylanmasını beklemeyin, adresinize önce pin kodunu isteyin ve bekleyin; adresinize gelmiyorsa tekrar tekrar deneyin ve bu sırada içerik girmeye devam edin. Benim tavsiyem 50 içerik olsa da en iyisi 100 içerik olduğunda adsenseye başvurmak.

Instagram Para Kazanma

Nereden başlamanız gerektiğine artık karar verdiniz mi? Şimdi internetten para kazanma konusunda kendimizi daha da ileri çıkaralım ve sitemizi açtıktan sonra bir instagram hesabı oluşturalım. Bu hesabı oluşturduktan sonra gerektiği kadar takipçiye ulaşalım ve işimize başlayalım.

5,000 Takipçiye ulaşmanızın ardından şimdi gelelim ne tür bir yol izleyeceğinize. Eğer isterseniz küçük butik mağazalardan reklam alabilir, genelde bu küçük butik mağazalar aylık 50-100 TL arası para ödemeye kabul oldukları için bu yoldan kazanabilirsiniz.

instagram para kazanma yollarından diğeri de takipçiniz çoksa ve etkileşimleriniz fazlaysa gönderi başına sponsorluk alabilir ve para kazanma yollarına bir yenisini ekleyebilirsiniz böylece.

Ne elde etmiş olduk?Site açtık, içeriklerimizi giriyoruz ve 75 makalemizi girip başvurumuzu yaptık kabul oldu ve para kazanmaya başlıyoruz. Ardından instagram hesabı açtık ve burdan da para kazanmaya başladık ve takipçi sayımızı arttırıyoruz. Şimdi sıra geldi en çok merak edilen konuya..

Pinterest Para Kazanma

Pinterest para kazanma nasıl yapılır gibi aşırı derecede soru aldım belirli mecralardan, hemen anlatalım. Öncelikle bir site açıyoruz ve sürekli resim alıp içerik girermiş gibi bir yazıya sürekli resimler ekliyoruz ve bu resimleri pintereste ekliyoruz.

#Bu websiteyi de aynı şekilde adsenseye bağlıyoruz ve pinterest üzerinden aldığımız görüntülemeler ve ziyaretler sitemize yansıdığı için sitemiz ziyaretçi almış oluyor ve adsense bundan etkileniyor. pinterest para kazanma yollarından bir diğeri ise alt paragrafta.

Öncelikle bu işlemleri otomasyona ve spama bağlamazsanız para kazanamayacağınızı söylemek istiyorum, çünkü çok fazla içerik gerekiyor ve bu içeriklerin sürekliliği olmalı. Ayda bir milyondan fazla görüntüleme almalıdır en az içerikleriniz için.

Yorum yapın