İnternetten Para Kazanma Yöntemleri Detaylı Anlatım

İnternetten Para kazanmak bazılarımız için zor bazılarımız için kolay bir şey. Peki bu makalede nelere değineceğiz ?

  • Sermayesiz yani 0 TL ile para kazanmak
  • Belli bir miktar sermayeli para kazanmak

Tabi yukarıda vediğim 2 madde’ den en kolayı 2. si yani belli bir miktar sermayeli para kazanmak olcak. İlk madde, sermayesiz yani 0 TL ile para kazanmak bizim için zor olsada bir miktar kazanınca sermaye katmış olacağız ve daha hızlı para akışı gerçekleşecek.

Site Kurmak

Site kurmak oturduğumuz yerden para kazanmamızı sağlayacak. Bu başlık çatısı altında yukarıda da verdiğim iki başlığın alt terimlerini yazacağım yani 0 TL ile Site Kurmak ve Ücretli Site Kurmak hakkında bilgi vereceğim.

Ücretsiz Site Kurmak

Ücretsiz site servisi yapan bir çok işletme var biz kolay olanı seçeceğiz ilk olarak blogger.com adresinden hesap oluşturup site ismini yazıyoruz ve kendimize düzgün tema kuruyoruz günde 3 veya daha fazla makale yayınlarsanız daha hızlı büyürsünüz youtube’ da bir çok videosu bulunan bloggerı youtube’dan izleyerek bilgi edinebilirsiniz ? Eğer Bilgisayarınız yok ise bu uygulama ile de hemen blogger sitesine erişebilirsiniz

Dezavantajları

Blogger google altyapısıdır bir çok kişi bu alt yapıyı kullandığı için mi ?bilinmez ama blogger’ a fazla önem vermediğini düşünüyorum sitenizin ön sıralara çıkması ve alexa sıralamasının artması çok zor.

Ücretli Site Kurmak

Kendinizi size uygun alan adı ve hosting alarak başlayabilirsiniz. size tavsiyem alan adını da hostingi de godaddy den almanız hem hızlı başlayabilir hemde ucuza açmış olursunuz. İsteğinize bağlı belki e-ticaret, blog veya haber sitesi koyarak alıntı olmaksızın başlayabilirsiniz. Siteniz daha hızlı yükselir ve üst sıralara çıkabilirsiniz

Video Çekmek / Yayıncılık Yapmak

Bunu yapmanız için sadece telefona ihtiyacınızın olcağanı düşünüyorum bilgisayarınız da var ise ve bu işi istiyor iseniz hemen başlayın birde samimi iseniz çok aboneler takipçiler kazanıp tabi bu takipçi abonelerle birlikte çokta para kazanabilirsiniz.

Yayıncı olacaksanız Twitch, Youtube Yada sadece video çekecekseniz Youtube’ u tavsiye ederim.

Instagram Sayfası Yöneterek Para Kazanmak

Kendinize güzel olacağınız bir isim ile bir hesap açarak bu işe başlayabilirsiniz sevdiğiniz beğendiğiniz mizahi içerikleri, futbol içeriklerini vb. çekebilir hatla kendiniz vine, yemek tarifleri vb. içerikleri paylaşıp başlayabilirsiniz tabi evinizde bilgisayar var ise hızlı bir şekilde PhotoShop ve benzeri programları öğrenip kendi içeriğinizi çıkartabilirsiniz mobil olarakta size Canva Adlı uygulamayı öneririm.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak çok basit altta verdiğim siteler ve bunun gibi sitelerden ayda 100 tl kazanabilirsiniz en az 5-6 siteden anket doldursanız aylık 500-600 TL para çok iyi bir miktar bu para ile geçiminizi sağlayamazsınız fakat ek gelir olur sizin için alttaki sitelere kayıt olarak hemen başlayabilirsiniz.

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Eğer güzel fotoğraf çekebiliyor veya bilgisayar üzerinden resim yapabiliyorsanız bu iş tam size göre bunu yaparak ve stok fotoğraf paylaşabileceğiniz sitelerde paylaşarak önmli elde tutulabilecek paralar kazanabilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Eğer yazarlığa ilginiz var ise veya hayatınızın çok ilgi çekeceğini düşünüyor iseniz kitap yazarak google kitaplıklar gibi yerlerde satabilirsiniz. Sadece hikaye, masal, roman olmak zorunda değil bir şeyin eğitimi de olabilir çok ilgi çeker ama kitabın satılması sizin akıcılığınıza ve kitabın insanı içine almasına bağlıdır üstelik bu işe para vermenize bile gerek yok bir çok yerde ücretsiz bir şekilde ücretli satabilirsiniz.

Udemy Üzerinde Kurs Vererek Para Kazanmak

Udemy üzerinde bir çok konu hakkında kurslar iş olanakları var sizde sitedeki başlıklardan size uygun başlık hakkında video grubu çeker o video lar ile kolaylık ile para kazanabilirsiniz. ilk başta bir çok kişiye ücretsiz kupon vererek kursunuzu tanıyıp puanlama yapabilirler ve kursunuz ön plana çıkar. Unutmaman gereken bir şey var bu site üzerinden 50-60 bin TL veya daha fazlasınıda kazanabilirsin.

Link Kısaltarak Para Kazanmak

Bir çok site bu hizmeti veriyor yapman gereken sadece dikkat çekici bir sitenin veya videonun linkini kısaltarak internette paylaşmak insanların tıklamasını sağlamak akraba, arkadaş herkese tıklatarak en azından günlük 30-40 TL kazanabilirsiniz.

Forum Sitesi Açarak Para Kazanmak

Forum sitesi açarak para kazanmak zor ama olduda mı çok para kazanıyorsunuz. Yapmanız gereken hosting ve alan adı alarak içine forum yüklemek ve arkadaşlarını veya reklamını yaparak insanları çekmeye çalışacaksınız ve büyüdükçe sıralamanız artacak bu sayede de Google Adsense’ e başvurarak onaylanmasını beklemek onaylandığında ise onun reklamlarını sitende göstererek para kazanmak

Yorum yapın