iOS 11.2 7.5W Qi Kablosuz Şarjı Destekleyecek

IPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in tümü, Qi standardını kullanarak kablosuz şarj işlemini destekliyor. Bu, iPhones’in artık yüzlerce şarj cihazı ile uyumlu olduğu anlamına geliyor. Ancak iPhone Qi şarjı şu an 5 W ile sınırlı veya en yavaş kablosuz şarj hızı. Apple şu anda iOS 11.2 üzerinde çalışıyor – bu güncelleme, MacRumors’ın fark ettiği gibi, 7.5W şarj işlemini destekliyor .

Kablosuz şarj etmek, şarj etmek istediğiniz her seferinde telefonunuzu takmak istemiyorsanız güzel olur. Ancak, şarj cihazınızı duvara hala takmanız gerektiği için çığır açan bir özellik değildir. Ayrıca telefonunuzu şarj cihazına koymanız gerekir. Yani gerçekten kablosuz değil.

Ancak, telefonunuzu sık sık almaya meyilli olursanız ve kablo yoluna girerse, masanıza veya komodiniz için kablosuz bir şarj aleti isteyebilirsiniz. Yeni iPhone’lar çıktığında Apple şu an için 5 W şarj işlemini destekleyeceklerini söyledi.

Apple, şu anda beta test cihazlarıyla iOS 11.2’yi test ediyor ve bu güncelleme kablosuz şarj hızının kilidini açıyor. 5W kablosuz şarj işlemi, iPhone’la birlikte verilen şarj cihazı aksesuarını kullandıkça az sürede gerçekleşir.

MacRumors , 7.5W şarj cihazı ve 5W şarj cihazı ile iOS 11.2’yi test etti . Güncellemeden sonra, 7.5W şarj cihazıyla kablosuz şarj oranı yüzde 43 daha hızlıydı.

Bu, şu andaki haliyle kablosuz şarjdan çok cesaret verici ve yararlıdır. Apple şu anda mağazalarında bir Mophie ve bir Belkin şarj cihazı satıyor. Her ikisi de 7.5W şarjı destekliyor. Amazon’daki bazı şarj cihazları 10W veya 15W’lık ürünleri de destekliyor. Şu an için herhangi bir kullanım olmayacak, ancak gelecek yılın iPhone’u geliştirilmiş kablosuz şarj alıyor olacak.

Ve kabloları seviyorsanız, iPhone’unuzu hemen şarj etmek için 10 / 12W iPad şarj cihazını kullanabileceğinizi unutmayın. Bunu ayrı olarak satın almanız gerekecek, ancak bu büyük bir fark yaratıyor .

Yorum yapın