iOS 14 Kullanıcıları Pil Problemi Sorunu

iOS 14 birçok yenilikle geldi ancak büyük sorunları da beraberinde getirdi. Yeni sürüm iOS’i kullanmaya başlayanlar forumlarda iOS 14 güncellemesinden sonra pil problemi yaşadıklarını dile getirmeye başladı ve Apple da bu şikayetler sonucunda kullanıcıların sorunu çözmesi için bir rehber yayınladı.

Bazı kullanıcılara göre iOS 14 ile birlikte yaşanan pil problemi kullanımı ciddi bir şekilde etkiliyor. Söylenenlere göre telefonun şarjı yalnızca 1-2 saat içerisinde tamamen tükenebiliyor. Sadece iPhone’da değil Apple Watch’ta da önemli bir sorun yaşanıyor. Apple Watch kullanıcıları hem pilin çabucak bittiğinden hem de aktiviteler esnasında GPS verilerinin düzgün bir şekilde kaydedilmediğinden şikayetçi.

Apple, sorunun çözümü için kullanıcıların pek de memnun olmayacağı bir çözüm yolu öneriyor. Eğer aşağıdaki sorunlardan en az iki tanesini yaşıyorsanız cihazınızın tamamen sıfırlanıp yeniden yüklenmesi öneriliyor.

iOS 14 ve watchOS 7.0 ile birlikte yaşanabilen sorunlar

  1. Aktivite yaptığınız güzergâhlar kaydedilmiyor ve iPhone üzerinde görüntülenemiyor.
  2. Aktivite, kalp ölçümü ve diğer sağlık ile ilgili uygulamalar açılırken hata veriyor veya Apple Watch üzerinden bu verilere ulaşılamıyor.
  3. Aktivite veya sağlık uygulamasının verileri iPhone’da görüntülenemiyor.
  4. Sağlık uygulaması veya aktivite uygulaması iPhone’da, saklanan verilerin boyutuyla ilgili hatalı bilgi veriyor.
  5. Sağlık uygulaması veya aktivite uygulaması Apple Watch’da, saklanan verilerin boyutuyla ilgili hatalı bilgi veriyor.
  6. Apple Watch’dan edinilen çevredeki sesler veya kulaklık ses seviyesi ile ilgili veriler iPhone’daki sağlık uygulamasından görülemiyor.

Eğer bu sorunları yaşıyorsanız öncelikle Apple Watch ile iPhone’un bağlantısını kesmeli ve daha sonrasında yedek alıp cihazları sıfırladıktan sonra yedekten tekrar kurulum yapmalısınız. Detaylı bilgilere Apple’ın resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın