iPhone 11 Cihazının Ram Kapasitesi Belli Oldu

iPhone 11’in tanıtılmasına sayılı günler kaldı. Cihazla ilgili neredeyse her bilgi yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Daha önce tasarımı ve kamera detaylarıyla gündeme gelen iPhone 11 hakkında yeni bilgiler sızdı. Buna göre iPhone 11, daha yüksek bir RAM kapasitesiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Iphone 11 Geekbench Testinde Göründü

Yeni piyasaya sürülecek olan cihazın RAM kapasitesini gösteren Geekbench testi, telefon hususunda birçok farklı bilgileri de gözler önüne serdi. Resmi olmayan kaynaklara ve verilere göre iPhone XR’ın bir üst modeli olarak beklenen iPhone 11, 10 Eylül tarihinde düzenlenen bir etkinlikle tanıtılacak. Esas üst seviye iPhone modellerinin ise iPhone 11 Pro olarak isimlendirilmesi gündemde. Apple’ın bu etkinliğine sadece birkaç gün kalmasıyla beraber iPhone 11’e ait bir benchmark testi ortaya çıktı. Apple’ın yeni A13 işlemcisini kullanan yeni iPhone’un geekbench skoru, iddialı bir cihazın yolda olduğunu gösteriyor.

Geekbench aracılığıyla ortaya çıkan iPhone 11’in benchmark testlerinde cihazın iOS 13.1 kullandığı görülüyor. 2019 yılının başlarında iPhone XR’ın üst modelinin N104 olacağı iddia edilmişti. Geekbench’in benchmark testlerinde ki sonuçta ise anakartın N104AP olarak ortaya çıkması da bu cihazın iPhone XR’ın bir üst sürümünün olduğunu kanıtlar nitelikte görünüyor.

Benchmark analizlerinde ortaya çıkan en büyük yenilik ve gelişme, telefondaki RAM değerinin tam olarak 4 GB’a yükselmesi. Geçen seneye bakacak olursak Apple’ın en ucuz telefonu iPhone XR, 3 GB bir RAM ile kullanıma sunulmuştu. iOS gibi RAM kullanımı konusunda oldukça cimri olan bir işletim sistemi için 1 GB RAM bile oldukça önemli. Özellikle uygulamalar arasında geçiş konusunda yeni iPhone’lar daha iddialı olacağa benziyor. Detaylar için yeni iPhone’ların tanıtım tarihini beklememiz gerekiyor.

Yorum yapın