Iphone 13 Özellikleri Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı, Özellikleri Nedir?

Yine yılın aynı dönemi geldi. Teknoloji basını olarak iPhone haberleri yapmaktan zaman zaman sıkılıyor olsak da yeni yıla gelince son iPhone modeliyle ilgili sızıntıları paylaşmadan da edemiyoruz. iPhone 13 özellikleri ile ilgili olarak ortaya çıkan bilgiler, Apple’ın bu yıl da heyecan verici bir telefonla karşımıza çıkacağının sinyallerini veriyor.

Iphone 13 Özellikleri Yavaş Yavaş Netleşiyor

Söylenenlere göre Apple, yeni iPhone Pro modellerinin arka kısmını elden geçirecek ve yeni bir görünüme kavuşturacak. Mat siyah bir görüntüye kavuşacak yeni modellerin tutuşu daha kolay bir yüzeyle geleceği de söylenenler arasında yer alıyor.

iPhone 13’ün ekranında önemli değişikliklerin yapılması bekleniyor. iPad Pro gibi 120 Hz ProMotion ekran teknolojisine sahip olacağı söylenen iPhone 13’de gelmesi beklenen bir diğer özellik ise her zaman açık ekran.

Özelleştirme kısmına pek ağırlık vermemesiyle bilinen Apple’ın her zaman açık ekranda da fazla seçenek sunmayacağı söyleniyor. iPhone’un kilit ekranının renksiz hali gibi görüneceği söylenen her zaman açık ekranda saat ve pil göstergesinin sabit kalacağı belirtiliyor. Bildirim geldiğinde ise bu ekranda yine düşük ışıkta bildirimin kısa bir süreliğine görüntüleneceği ve sonrasında kaybolacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Kamera kısmında önemli geliştirmeler yapılacağı ileri sürülen iPhone 13 modellerinin ultra geniş açı kamerasının daha iyi hale getirileceği belirtiliyor. Portre modunun artık videolarda da kullanılabileceği ve bu videolardaki alan derinliğinin değiştirilebileceği ifade ediliyor.

Tüm bu önemli özelliklerin yanı sıra iPhone 13’ün diğer küçük detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. iPhone 13’ün arkasında daha güçlü manyetiklerin yer alacağı ve böylece MagSafe teknolojisinin daha iyi bir şekilde kullanılabileceği söyleniyor. Astrophotography özelliği ile kamera ay veya yıldızlara çevrildiğinde iPhone bunu algılıyor ve fotoğrafı buna göre işliyor.

iPhone haricinde AirTags ve Apple Watch Series 7 hakkında da küçük bir bilgi bulunuyor. AirTags’in Mart ya da Nisan ayında satışa sunulacağı belirtiliyor. Apple Watch Series 7 hakkında ortaya çıkan bilgi ise Apple’ın yeni akıllı saatini bekleyenleri pek de mutlu etmeyecek. Çünkü yeni Apple Watch modelinde uzun süredir beklenen şeker ölçüm özelliğinin maalesef yer almayacağı belirtiliyor. Bu özellik için gelecek Apple Watch modellerini beklememiz gerekebilir.

Yorum yapın