iPhone 5’in Apple A Maliyeti ve Türkiye Fiyatı

Bildiğiniz gibi dünyada iPhone 5 fırtınası başladı. Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de iPhone 5 konuşulmaya devam ediyor. Ülke ülke fiyatlar belirmeye başladı. Peki iPhone 5 ‘in Apple firmasına maliyeti ne kadar biliyor musunuz ? Yada Türkiye deki satış fiyatını ? Bilmiyorsanız makalemizi okumaya devam edin. Şaşıracaksınız !!!

Aşağıdaki maliyet tutarları yaklaşık değerlerdir.

IHS iSuppli piyasadaki ürünlerin maliyet araştırmalarını yapan bir firma. Apple ürünlerini de inceleyen bu firma geçtiğimiz günler de piyasaya çıkan iPhone 5 inde maliyet araştırmasını yapmış. Ve yukarıdaki değerlere ulaşmıştır. Buna göre ;

Apple’ in iPhone 5 e ne kadar kar koyduğunu sizde görün. Kısaca özetlemek gerekirse, Apple iPhone 5 in 16 GB lık sürümünü 207 dolara mal ediyor. Bu ürünün kontratsız yurt dışı satışı tam 442 dolar. iSuppli firmasına göre 32 GB‘lık iPhone 5 217 dolara mal olurken, 64 GB lık iPhone 5 238 dolara mal oluyor.

Apple ‘in en çok para harcadığı iPhone, 246 dolar ile ilk iPhone modeliydi. iPhone 4S 188 dolara mal olmuş. iPhone 5 in daha pahalıya mal olmasının nedeni ise, daha büyük ekrana sahip olması ve ekranında bulunan hücre içi dokunmatikler ve 4G LTE gibi işlevler.

Peki iPhone 5 fiyatı Türkiye de ne kadar dersiniz ? Fiyatı görünce korkmayın. Türkiye de faaliyet gösteren online alışveriş sitelerinden biri Apple iPhone 5 16 GB modelini KDV dahil 3.299 TL den ön siparişe çıkardı. Siparişinizi almak için 5 Ekime 2012 tarihine kadar beklemelisiniz.

Yorum yapın