Iphone 5S Özellikleri Ve Inceleme

İphone 5S Türkiye’de daha satılmaya başlamadan önce ne kadar büyük ilgi göreceği belliydi. Fakat Türkiye’de satılmaya başlamasının üzerinden gün geçtikçe fiyatı ucuzlayan İphone 5s’in özelliklerinin neler olduğunu bu haberimizde en küçük detaylarına kadar inceleyeceğiz.

Dünyanın en güvenli kilit sistemi olarak adlandırabileceğimiz parmak izi okuyucusu özelliği İphone 5s serisinde büyük ses getirdi. Giderek gelişen akıllı telefon üretiminin içinde çetin bir rekabete maruz kalan İphone 5s’in çok büyük bir ilgi görmesi Apple’ın geleceği için çok önemli bir adımdı. İphone 5s’in satışı 3.200 TL’den başlamıştı, fakat çok kısa bir süre içinde 1.000 TL kadar ucuzlayarak 2.200 TL’ye kadar fiyatı geriledi.

Dünyada ilk defa 64 bit mimarisi üzerine inşa edilmiş A7 işlemciyi kullanan bu cihaz aynı zamanda İsight kamerası ile de müşterilerden tam not almayı başarıyor. İphone 5s, çıkarılan İphone’ların işlemcisine göre 40 kat daha hızlı bir işlemci kullanıyor. Aynı zamanda dünyada ilk defa 64 bin çipe sahip olan A7 işlemci ile donatılan bu cihaz M7 kod adlı hareket işlemcisi sayesinde gücüne güç katıyor. İphone 5s’in sağlık uygulamaları da cihazı bir adım öteye taşımayı başardı. İphone 5S, OpenGL ES 3.0 desteği sayesinde oyunlarda çok daha yüksek bir performans sergiliyor ve benchmark olarak da nitelendirilen Infinity Blade’in 3. Oyununu çok rahat oynayabileceğiniz güçlü donanımsal özelliklere sahip bulunuyor.

İsight kamerasında iki led flaş yer alması ise fotoğrafların kalitesini arttırıyor. Kamerada bulunan diyafram açığı iphone 5s’te f2.4’ten f2.2’ye düşürüldü. 8 MP çözünürlükteki kamerası sayesinde muhteşem fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Aynı zamanda iki led flaşı sayesinde ortamın ışığına ve renklerine uygun otomatik algılaması sayesinde çok daha net fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

Yorum yapın