Iphone 6S Için İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Apple’ın her ürettiği yeni İphone modeli ile çıtayı daha da yükselttiğini biliyoruz. İphone 6S modelinde de bu gelenek devam edecek.

Çıtanın yükselmesini sağlayacak özellikler; megapiksel özellikleri, pil ve performansında yapılan yenilikler, tasarımda ortaya çıkan yenilikler olarak söylenebilir. Apple, her çıkardığı yeni modeli ile insanlara hep daha iyi hizmet ve yenilikler sunmayı hedefliyor.

İphone 5S’te kullanılan köşeli yapı İphone 6’da kullanılmayacak, bunun yerine yuvarlak ve kıvrık hatlar ön plana çıkarılacak. Kendi işlemcisini geliştiren Apple, yongasetleri ile de kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını fazlası ile karşılayacak. İphone modellerinde Apple, tasarımda çok fazla yenilik yapmadan daha çok cihazın donanımsal ve yeniliklerinde yaptığı değişikliklerle ön plana çıktığı görülüyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan İphone 6’dan sonra Apple’ın yoluna iphone7 mi yoksa İphone 6S’le mi yoluna devam edeceği merak konusu olmuştu. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’a en yakın kaynaklardan biri olarak yoluna İphone 6S ve İphone 6S Plus ile yoluna devam edeceğini belirtti. Kuo’ya göre, İphone 6S, 2 GB sistem belleği ve 1 MP’lik güçlü kamerası ile piyasaya çıkarılacak.

İphone 6S ve İphone 6S Plus’ın işlemci yönünden birbirinden farkı olmayacak. Fakat Sony’de 12 MP’lik kamera olmadığı için ilk akla gelen soru Apple’ın Sony ile çalışmayı bırakıp bırakmaması oldu. Apple, İphone 6 Plus’ın bükülme videolarından çıkmasından sonra 7000 serisi özel alaşımlı bir alimünyum kullanarak bütün sorunların önüne geçmek için uğraşıyor.

Apple’ın çok ses getirmesini beklediği bu yeni iki akıllı telefonuna şimdiden müşteriler büyük bir ilgi gösteriyor. İphone 6 ve İphone 6s ile nasıl yenilikler sunulacağı çok yakında belli olacak.

Yorum yapın