Iphone 6S Ve İphone 6S Plus Gözüktü

Apple’ın cep telefonu dünyasına yön verdiği bilinen bir gerçek. Apple, bilindiği gibi İphone 4S’den günümüze kadar 8 MP’lik arka kamerası ile müşterilere sunuluyor.

KGI’den Ming Chi Kuo’nun aldığı son bilgilere göre, İphone 6s ve İphone 6s plus ile bu gelenekselleşmiş durum değişecek. Bu yeni gelen bilgilere göre Apple’ın çıkması büyük bir olasılık olan yeni İphone 6s ve iphone 6s plus modelleri 12 MP çözünürlüğünde çok daha iyi bir arka kamerası olacak.

İphone 4s ve iphone 6, iphone6 plus arasındaki bu kamera farkı yeni çıkarılacak olan iphone 6 ve iphone 6s plus akıllı telefonları arasında olmayacak. Aynı zamanda bu modellerin 4.7 inç ve 5.5 inçlik ekran boyutlarını da koruyacakları yeni gelen haberler arasında yer alıyor. Apple’ın alışık olduğumuz tasarım çizgisini büyük bir ihtimalle yeni çıkacak olan bu telefonlarında da kullanılacağı düşünülüyor.

İphone 6s ve iphone 6s plus modellerinin söylendiği kadarı ile şirketin A9 yongaseti kullanılarak ve seride bir ilk olarak Rose Gold renk seçeneklerini de müşteriler satın alabilecek. Yeni çıkarılan bu akıllı telefonlarda kullanılan yeni renk seçenekleri, 18 ayar altından üretilmiş olan Apple Watch Edition’da da kullanılıyor.

Aynı zamanda modellerin bellek kısmı ise, 2 GB LPDDR4 ile ana belleğe taşınacak. Bu akıllı telefonlar için ortaya atılan en yeni bilgilere göre Touch ID parmak izi okuma sistemi kullanılacak. Yeni Touch ID’nin önceki cihazlarına göre çok daha hassas ve kararlı çalışıyor.

Yorum yapın