iPhone 7 Hakkında Bildiklerimiz!

iPhone 6S’i herkes beklerken şimdi de iPhone 7 hakkında dedikodular ortalığa yayılmaya başladı. iPhone 6’nın piyasaya sürülmesinin üzerinden henüz birkaç hafta geçmesine rağmen bundan sonra çıkacağı beklenen akıllı telefon iPhone 6S olacağı düşünülürken, Apple’nın iPhone 7 üzerinde sessiz sedasız çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

iPhone 7 hakkında şimdiye kadar çıkan söylentilere göre, bu defa gerçekten safir kristal ekranı olacak. Apple, safir ekranı kendisine tedarik eden firma ile sorunlar yaşamasının üzerinde bu teknolojiyi iPhone 6 ve iPhone 6 plus’ta kullanamamıştı. Bu teknolojiyi Apple daha önce sadece Apple Watch’ın en pahalı sürümünde kullanmıştı. Bu safir ekranlar, çiziklere, darbelere karşı oldukça dayanıklı olsalar da düşme sonucu oluşabilecek çatlamalara karşı çok fazla dayanıklı oldukları söylenemez. Apple firmasının iPhone 7’de ilk defa OLED ekranı kullanma ihtimali de söylentiler arasında yer alıyor. bu ekran, düşük pil tüketimine sahip ve aynı zamanda yüksek kontrastlı ekranlar olarak ilk defa Apple Watch’ta kullanıldı. Özellikle de Samsung’un ürettiği telefonlarda sıkça rastladığımız bu teknolojide pikseller, kendi ışıklarını oluşturdukları için iPhone 7’nin ekranında her zaman gösterilen bir saat de bulunuyor. Başka bir söylentiye göre ise, iPhone 7’de gelecek başka yeni bir özellik ise, Force Touch desteği olduğu söyleniyor. Bu teknoloji, ekrana parmağınız ile ne kadar basınç uyguladığınızı algılayabiliyor. Bu sayede tek bir dokunuş sayesinde farklı işlevlere kolaylıkla ulaşmanız sağlanıyor.

Başka bir söylentiye göre ise, Force Touch, iPhone 7’yi beklemeksizin İphone 6 PLus’ın bir özelliği olarak karşımıza çıkabileceğidir. Son söylentilere göre de, Apple’ın home tuşu kaldırılarak sanal bir home düğmesine geçiş yapılacağı dile getiriliyor.

Yorum yapın