Iphone Xi Hakkında Dikkat Çeken İddialar Neler?

Teknoloji dünyasının merakla beklediği tarih yaklaştı. Her yıl eylül ayında yeni iPhone’u tanıtan Apple’ın bu yıl iPhone XI adıyla nasıl bir cihazı karşımıza çıkacarağı merak ediliyor. Cihazın iPhone X ile başlayan çentikli tasarım modelini sürdürmeye devam edeceği ancak bunun yanında bazı tasarımsal değişiklikleri ve etkileyici donanımsal yenilikleri beraberinde getireceği ifade ediliyor. Yeni gelen bilgiler, gelecek olan iPhone’un kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını değiştirebilecek bir yenilikle piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Teknoloji meraklılarının yakından tanıdığı bir isim olan analist Ming-chi Kuo, geçen ay yaptığı tahminlerde yeni iPhone’un genel hatlarıyla ilgili bilgiler aktarmıştı. Apple’ın bu yıl 3 telefon tanıtacağını ileri süren Kuo, bu telefonların neler olacağından da bahsetmişti. Buna göre Apple; 5,8 inçlik iPhone XI, 6,4 inçlik iPhone XI Max ve 6,1 inç boyutunda iPhone XR (2019) ile karşımızda olacak. “Premium” segmentte konumlanacak iPhone XI ve iPhone XI Max’in OLED ekranla geleceği, daha uygun fiyatlı bir telefon olacak yeni iPhone XR’ın ise yine LCD ekranla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

3 kamerayla gelmesi beklenen iPhone XI ve iPhone XI Max’in geliştirilmiş kamerasında infrared teknolojisinin yer alacağı belirtiliyor. Işığın nesneye ulaşma ve telefona geri dönme süresini hesaplayacak olan cihazın bu sayede daha iyi bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunması bekleniyor.

Iphone Xi Su Altında Da Kullanılabilecek!

The next iPhones are probably going to have displays that work underwater. It’s in the prototype stage right now but seems likely. They have a patent for it and are finally doing it.

– Max Weinbach (@mweinbachXDA) February 15, 2019

Bu aktardığımız özellikler her ne kadar güzel olsa da yeterince heyecan verici değil. Asıl heyecan verici olan bilgi ise “Underwater Mode” adı verilen sualtı modu. Bu mod, kullanıcıların uzun süredir muzdarip olduğu bir soruna çare buluyor. Telefonun suyun altında bile dokunuşları algılamasına olanak sağlayan yeni özellik, birçok yeni kullanım olanağı sağlıyor. Eğer söylentiler doğruysa, Apple’ın patentini aldığı bu özellikle birlikte sağanak yağış altında bile telefonun ekranı dokunuşlara tepki verebilecek. Ayrıca ellerimizi yıkadıktan sonra telefonu kullanmakta yaşanan zorlukların da bu özellikle son bulması bekleniyor.

Sualtı moduyla ilgili en havalı kullanım senaryosu ise adından da anlaşılabileceği üzere suyun altında telefon kullanımının mümkün olması. Pek yaygın bir kullanım olması beklenmese de ekranın suyun altında tepki vermesi sayesinde su altında kolayca fotoğraf veya video çekmek mümkün hale gelebilir. iPhone XI ile ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yapın