Iphone Xi’in Olası Tasarımını Gösteren 360 Derece Video

Birkaç yıl öncesinde iPhone modellerinin ne gibi değişikliklerle geleceği çok net bir şekilde biliniyordu. Ana modellerde ciddi tasarımsal değişikliklere giden Apple, “S” modellerinde ise daha çok donanım anlamında değişiklik yapıyordu. Son yıllarda ise bu ayrım tamamen ortadan kalktı ve Apple’ın hangi modelde neler yapacağı bilinmez hale geldi. iPhone X ile yıllar sonra yenilikçi bir tasarım ortaya koyan Apple, iPhone Xs ile aynı tasarım anlayışını sürdürdü. Yeni ortaya çıkan iddialar ve render çalışmalarına bakılırsa bu yıl iPhone XI ile de devrimsel bir tasarım değişikliği göremeyeceğiz.

Iphone Xi Alışık Olduğumuz Tasarımı Devam Ettiriyor

iPhone XI ile ilgili olarak ortaya çıkan iddiaların vücut bulmuş hali olan render çalışması, yeni iPhone’un nasıl görüneceğiyle ilgili aşağı yukarı bir bilgi veriyor. Cihazın ön tarafına bakıldığında hiçbir değişiklik fark edilemiyor. Öyle ki, bu çizimin doğru olduğunu varsayarak bir iPhone X veya Xs ile iPhone XI i yan yana koyduğumuzda ön panelden cihazları tanımak mümkün olmayabilir.

iPhone XI’in farkı, cihazın arka kısmına bakıldığında ortaya çıkıyor. Yekpare cam panel içerisine gömülü olarak gelen üçlü kamera, önceki cihazlardaki gibi ayrı bir çıkıntı olarak görünmüyor. Telefonun ön kamerasında da önemli değişikliklerin yer aldığına kesin gözüyle bakılıyor fakat bu kameranın özellikleri henüz netleşmiş değil. Cihazın yan tarafına bakıldığında ise ses kapatma tuşunun değiştiği görülüyor. İlk iPhone modelinden bu yana neredeyse aynı görünen “mute” tuşu, bu cihazda tıpkı iOS’teki açma/kapama seçenekleri gibi yana doğru kaydırılıyor. Çok büyük bir değişim olmasa da tek elle ses açma kapamayı daha kolay hale getireceği kesin.

This is it Ladies and Gentlemen! #iPhoneXI 360° videos + gorgeous official looking 5K renders + dimensions, on behalf of my Friends over @Cashkarocom -> https://t.co/xCo5wuKBxh pic.twitter.com/tDWGDbJSSM

– Steve H.McFly (@OnLeaks) 26 Nisan 2019

Resmi duyuru gelene kadar şimdilik bu render çizimlerle idare etmemiz gerekiyor. Ancak eğer bu çizimler doğruysa en azından tasarım anlamında yeterince heyecan verici bir iPhone modeliyle karşılaşmayacağız gibi görünüyor. iPhone XI’in 360 derece videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın