iTunes İçin Yeni Ve Sade Bir Tasarım

Apple daha OS X Yosemite çıkmadan, yeni ve daha sade bir iTunes 12 tasarımını kullanıcılara test için güncellemeye başladı.

Hala iTunes uygulaması Android’e gelecek mi, gelmeyecek mi diye merakla beklerken, Apple popüler medya programını yeniliyor. Bilgisayardaki yeni iTunes 12 güncellemesi, iOS mobil işletim sistemi üzerindeki iTunes ve App Storeuygulamalarının tasarımlarına benzer bir görüntü sunuyor. Daha basık, daha iki boyutlu ve daha sade bir tasarım ile karşı karşıyayız.

İnternette sızdırılan iTunes 12 Beta ekran görüntülerine bakılırsa albümler, TV dizileri, filmler ve iOS uygulamaları sayfaları da bu güncelleme ile yeni görüntülerine kavuşuyorlar. Butonlardan gölgeler, kalınlıklar ve dokular kaldırılmış. İçerik alanları beyaz veya koyu gri arka planlar üzerinde yayılmış durumdalar. Genel olarak font kullanımı ise OS X Yosemite işletim sistemi sürümündeki görüntüye yakın tutulmuş.

iTunes programındaki eksik görünen şeylerden biri, iOS üzerindeki App Store uygulama mağazasında bulunan kısa tanıtıcı videoların burada yer almıyor olması. Bu tanıtım videolarının iTunes programına gelip gelmeyeceği henüz belli değil. İki gün sonraki Apple tanıtım etkinliğinde bu yeni güncelleme ve tasarımdan bahsedildiğini görebiliriz.

Yorum yapın