Iyengar Yoga Nedir ve Nasıl Yapılır?

İyengar Yoga Nedir? Her geçen gün popülerliği artan yoganın sevilen bir türü olan İyengar Yoga hakkında bilinmesi gerekenler bir çatı altında topladık. İyengar Yoga oldukça zahmetli bir spor diye biliriz. Ana mantığı yoga dayanır? İyengar Yoga ‘dan esinlenerek yapılan spordur.

Dünya üzerinden bir çok yerde yoga yapılmaktadır. Yoga’nın temelinde esinlenerek yapılan İyengar Yoga faydaları neler olduğun ve nasıl uygulandığına bu yazımızda yer verdik.

İyengar Yoga Nedir?

İyengar Yoga ilk başladığı yer Hindistan’dır. Hata adın İyengar olması da oradan gelmektedir. Yoga temelin dayandırılarak yapılan bu spor bedenin ve aklı birleştirmeyi hedefliyor. Ruh ve bedenin güçlendirmeyi hedefleyen İyengar Yoga hemen her yaşta kişilerin yapması için uygun sporlar arasında yerin alıyor.

İyengar Yoga Faydaları Neler?

İyengar Yoga insan üzerinden kas güç oluşturuyor buda ona dayanaklık sağlıyor. Hale böyle olunca vücudu direnç oluşuyor. Sadece güç olarak düşünmeyin ruhu’da aynı şekilde güçlendiriyor.

İyengar Yoga Nasıl Yapılır?

Her spor bir ana duruş şekil olduğu gibi İyengar Yoga bir ana duruş var bu duruş ile başlıyorsunuz. Ana temelde normal spor yapar gibi yapmaya başlansa da daha sonra güç kontrol etme yöntemleriyle birleştiriliyor. Bu sayede hem ruh hem fiziki olarak güçlü duruma geçiliyor.

Yorum yapın