İyi Sıcak E-Kitap Konuları Nasıl Bulunur?

Kendi e-Kitabınızı yazmayı seçmek heyecan verici ve sevindiricidir. İstediğiniz herhangi bir şeyi yazmaya ve kendi tarzınızda yapmaya yeni bir başlangıç ​​verilir. Zor adım, e-Kitabınızın konusunu belirlemektir. İnsanların işinizi bilgilendirici ve eğlenceli keşfetmeleri umuduyla, önümüzdeki birkaç haftalık vaktinizi, kalbinizi ve ruhunuzu doldurmaya ayırmak için neyi arzuluyorsunuz? İlginizi çekecek güzel sıcak e-Kitap konularını bulma yolculuğunuzda size yardımcı olacağım, böylece birini seçebilirsiniz.

Aşağıda, bu okumaya devam ederken ve yazma sürecinize başlarken aklınızda bulundurmanızı istediğim iki temel hedef bulunmaktadır. Şimdilik sadece hafızanızda saklayın.

  • Konuyu gerçekten beğendin mi ve
  • Konu için bir PAZAR var mı

Sıcak konular

Gündemdeki konular tam olarak nedir? Bu kitaplar, şu anda trend olan belirli bir konuya yaklaşıyor, ancak kısa bir süre sonra nihayetinde takipçisini kaybedecek. Bunlar, kendi FAN TAKİPLERİNİZİ başlatmak için adınızın terfi ettirilmesi ve tanınmasının yanı sıra hızlı bir şekilde para kazanmak için kullanışlıdır. Başka bir deyişle, gündemdeki konular “para kazandıranlar” dır. Yayınlandıktan sonra kısa vadede çok sayıda kopya satma potansiyeline sahipsiniz, konu soğuduğunda satışlarınız düşüyor.

Zamanlama ve trend, doğru sıcak konuyu seçerken gerçekten anlamanız gereken iki bileşendir. Açıkçası, şu anda yaygın olan, ancak kitabınızı yayınladığınızda olmayan bir konuyu seçmek istemeyeceksiniz. Maalesef bir konunun ne kadar popüler olacağına dair hiçbir garanti yoktur, bu nedenle konsept, iyi bir sıcak konuyu keşfetmek, kitabınızı hızlı bir şekilde yazmak ve ortadan kalkmadan önce mümkün olduğu kadar çok satış elde etmek için hızlı bir şekilde halka açık hale getirmektir.

Popüler Konular Nasıl Bulunur?

Sıcak konular etrafımızda. Sadece yaklaşan haberler ve olaylardan nerede haberdar olduğunuzu bir düşünün.

Sosyal Medya Web Siteleri, Televizyon Haberleri ve Çevrimiçi Haber Web Siteleri muhtemelen akla geliyor.

Bunların hepsi araştırmaya başlamak için mükemmel yerlerdir. Muhtemelen birkaç HOT konu ile tanıştınız, ancak henüz farkına varmadınız. Bir adım geri at. Yerel haber spikerinizin dudaklarından veya bir arkadaşınızın tweetinden en son duyduğunuz şeyleri düşünmeye başlayın. Günümüzde, etrafımızda ve küresel toplumumuzda olup bitenlerle her zamankinden daha fazla temas halindeyiz, tüm bu medya kuruluşları parmaklarımızın ucunda kolayca bulunabilmektedir.

İnsanların çözmek istediği artan sorunlar için gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutmanız gerekir. Ülkeyi borçtan çıkarmak gibi bunların büyük sorunlar olması gerekmez. Satış süreçlerinde belirli bir mağazanın değiştirilmesi kadar basit olabilirler. Buna bir örnek, eBay’in bilgi ürünlerini sanal açık artırma alanlarından yasaklamayı seçmesidir. Bu muhtemelen size küçük bir değişiklik gibi geliyor, ancak birçok internet pazarlamacısına göre bu DEV bir sorundu. Bu pazarlamacıların ürünlerini eBay’de satmaya devam edebilmeleri için farklı bir formatta paketleyebilmeleri için hızlı bir çözüme ihtiyaç vardı. Bu bilgi ürünlerini, eBay’in web sitelerinde satılmaları için onaylayacak şekilde tam olarak nasıl yeniden paketleyeceğinize dair bir e-Kitap yazmış olsaydınız, e-Kitabınızı satın alan birçok internet pazarlamacısına sahip olurdunuz, İYİ bir değişiklikten bahsetmeye bile gerek yok.

Bu, konuya özel bilgi alanınızın dışında olabilir; aslında eBay, infoproducts veya açık artırma sitelerinde satış yapma konusunda hiçbir fikriniz olmayabilir. Bu, zihninizin beyin fırtınası yapmasını sağlamak için küçük bir örnek olması içindir. Bunun gibi küçük değişiklikler birçok insanı etkiler ve sorunlarına bir çözüm bulmak için e-Kitabınızı potansiyel olarak satın alabilecek büyük bir kitle sunar.

Kindle Store ve Yahoo ve Google gibi forum grupları, iyi sıcak konular bulmak için diğer harika kaynaklardır. Kindle Store, en çok satanlar tarafından sunulan tüm kitapları filtrelemek için çok kullanışlı bir seçenek sunar. Web tarayıcınızı açarsanız, Kindle web sayfasına gidin ve şu anda en çok satanlarının ne olduğunu değerlendirin, size belirli konularda tonlarca kitap verilecektir (SICAK KONULAR). Google veya Yahoo sohbet odalarına giderek, belirli sorunların nasıl çözüleceğine dair kendi cevaplarını paylaşan kişiler hakkında birçok gönderiye sahip konuları keşfedeceksiniz. Yakın zamanda sunulan ve altında birçok güncel gönderi bulunan bir konuyu arayın, böylece insanların şu anda bu konu hakkında tartıştığını bilirsiniz (şu anda trend olduğu anlamına gelir).

İlgilendiğiniz çeşitli potansiyel SICAK konuların bir listesini geliştirin. Yalnızca dürüstçe yazabileceğiniz ve hakkında yazabileceğiniz konuları dahil edin, aksi takdirde potansiyel alıcıların ilgisini çekmek ve nihayetinde satış yapmak için gerçek bir motivasyonunuz olmayacaktır.

Listeniz oluşturulduktan sonra, mevcut trendlerin izlenmesine yardımcı olan kullanışlı küçük bir araç sunan Google Trends’i ziyaret etmek istersiniz. Web adresi www.google.com/trends/. Listenizdeki ilk konuyu arama kutusuna yazın. Aramanızın sonuçları bir trend grafiği olacaktır. Varsayılan olarak, grafik bir konunun birkaç yıl içindeki trendini paylaşacaktır. Sonuçları yalnızca bir konunun geçen yılki eğilimini içerecek şekilde filtrelemek isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, sonuçlar sayfasının sol kenar çubuğunu kullanın. Sadece “Sınırla” başlığını bulun ve mevcut yıla değiştirin. Eğilimi görüntüleyin.

Trend artıyor mu yoksa azalıyor mu? Bu belirli konu daha popüler hale mi geliyor yoksa soğumaya mı başlıyor? Üzerindeki her konuyu test ederek ve popülaritesinde açık bir düşüş gösterenleri eleyerek listenizi daraltın. Sınırlı bir mevcut konular listesine sahip olduğunuzda, bir tane seçin ve bunun hakkında yazın.

Yorum yapın