Jackie Chan’e Sponsor Türk Firmaları

8 Ağustosta, Shanghay’da Jackie Chan kurmuş olduğu yardım vakfı için bir etkinlik düzenlendi. 300 seçkin davetlinin katıldığı bu etkinliğin sponsorları arasında Kayra şarapları ve milli bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları bulunuyordu.

Türk firmaları vites yükseltti

8 Ağustos 2010 tarihinde, Shanghay Grant Hyatt otelde düzenlenen “Shanghai International Film Prototype Charity Auction Dinner”ın sponsorları arasında iki dev Türk firması bulunuyordu. Mey İçki’nin sahip olduğu Kayra şarapları tüm davetlilere Türk şarabının zerafetini tanıtırken, THY’da gecede yapmış olduğu çekilişle, Türkiye’ye gidiş-dönüş iki kişilik Business Class uçak bileti hediye etti. Jackie Chan ve birçok yabancı yönetmeninde katıldığı geceye, THY Shanghay Genel Müdürü Gayret Yüksel, Mey İçkinin Çin’deki temsilcisi olan ICSME’nin Genel Müdürü Alp Altun ve benim de aralarında olduğum 300 seçkin davetli katıldı.

Gecede 1 milyon dolarlık yardım

Pazar akşamı yedide başlayan gecede, Jackie Chan’in kurmuş olduğu “Long Zi Xin” yardım vakfının yapmış olduğu faaliyetlerin gösterimi ile başladı. Daha sonra sahneye gelen Jackie Chan ziyaretçilere yönelik bir konuşma yaptı ve daha sonra davetlilere mini bir konser verdi. Konserden sonra “Avatar”, “King Kong”, “Spiderman”, “Lord of the Rings”, “Rashomon”, “Seven Samurai” filimlerinde kullanılan aletler, kostümler ve karakterler açık artırmayla satıldı. Gecede yaklaşık 7 milyon RMB (1 milyon dolar) yardım toplandı. Gece sonunda yapılan çekilişle bir kişiye çift kişilik Türkiye gidiş-dönüş Business Class uçak bileti hediye edildi. Davetlilerin ısrarı üzerine tekrar sahneye gelen Jackie Chan, bir şarkı söyleyerek geceyi noktaladı.

Jackie Chan ile sohbet

Jackie Chan ile fotoğraf çektirmek için iki kere teşebbüs ettim, ilk teşebbüsümde makinayı verecek birisini bulamadım ama konuşma fırsatımız oldu. Çinlilerin kendisine hitap ettiği şekilde, “büyük abi” diye hitap ettim. Eski filimlerinin son filmine göre daha hareketli olduğunu belirtip, eski filimlerine alıştığımı söyledim. Gülerek Çincen çok güzel demekle yetindi. Bu sırada fotoğraf çektirmek için zamanım vardı ama makinayı verecek kimse bulamadım. İkinci teşebbüsüm Jackie Chan dışarı çıkarken kapılar kapatılmasına rağmen dışarı çıktım ve bir korumasını ikna ederek makinayı korumasına verdim ama bu sırada Jackie Chan gitmişti. Büyük abiyle fotoğraf çektirmek bu sefer kısmet olmadı ama onunla yemek yemekde güzel ve eğlenceliydi.

Yorum yapın